Máme je pohromadě. Šestice kapel pro finále soutěžního festivalu Rock Nymburk 2013 byla v pátek vybrána odbornou porotou.

Žánrově jsou kapely rozkročeny od alternativního rocku, přes hardcore, pop rock až třeba po art rock či rock classical music.

Do finále, které se uskuteční v sobotu 23. března od 18.30 hodin na velkém sále Dělnického domu v Nymburce, se probojovaly tyto skupiny: The Squirm (Studénka), Attack the Hero (Praha), Artmosphere (Lysá nad Labem), The Eclipse (Brno), Saved by the Fortune (Praha) a Sinuhet (Praha).

Hostem večera bude legendární punkrocková kapela 
z Hradce Králové N.V.Ú. „Potom také místní skupina, která vzejde z ankety Postav se za svou kapelu! na webu rocknymburk.wz.cz," informoval za vyhlašovatele a zároveň člen poroty Petr Popovský.

Anketa Postav se za svou kapelu! je jednou z novinek tohoto již 16. ročníku soutěžního festivalu Rock Nymburk. Vítězná skupina zahraje na festivalu nesoutěžně v polovině celého programu. V tuto chvíli bojují o prvenství skupiny No Noise a Pištův Sklep.

Další novinkou jsou patroni Rock Nymburk. Pro letošní rok jsou hned dva, a to zpěvák Láďa Spilka a zpěvačka Bára Zemanová. „To jsou takoví nehrající kapitáni, předají ceny, v průběhu večera pozdraví publikum, a možná i zazpívají. To ale ještě uvidíme," uvedl Petr Popovský.

Nahrávek do letošního ročníku přišlo čtyřicet jedna. To je méně než v minulých letech, vybrat však finalisty bylo stejně obtížné, jako kdyby se jich přihlásilo jednou tolik. „Letošní úroveň přihlášených kapel mi obecně vzato přišla kvalitativně o něco slabší než v několika posledních letech. Přesto se i tentokrát mezi přihlášenými soubory rozhodně daly najít ony příslovečně perličky na dně 
a věřím, že finále soutěže bude jako vždy důstojné," ohodnotil letošní várku předseda poroty, hudební publicista 
a moderátor Radia Beat a Radia 1 Petr Korál.

Pro vítěznou kapelu je připraveno hraní na prestižních letních festivalech. Votvírák v Milovicích je potvrzen, organizátoři jednají ještě s promotéry festivalu Barvy léta 
v Poděbradech. Navíc má vítězná kapela víkend zdarma 
v nahrávacím studiu Všechlapy.

Diváckou cenou bude účast na jednom z menších letních festivalů.
Nezbývá než se těšit. Už ani ne za měsíc vše vypukne.