Květuše Burešová se zabývá i malbou na hedvábí. A díky podobnému výtvarnému názoru měly od roku 2015 se Zuzanou Muzikant Jeřábkovou už pětačtyřicet společných výstav. Tematicky sladěnou expozici nazvanou Vzpomínky na léto otevřela Jana Kubová: „Při pohledu na ukázky z jejich tvorby je zcela zřejmé, že obě výtvarnice mají rády život a dokážou na něj pohlížet z těch lepších stránek. Nechybí jim fantazie, kterou vnášejí do svých obrázků a každé téma chápou jako výzvu. Podle výsledků lze říci, že přicházející výzvy dobře zvládají. Určitě můžeme také cítit velkou radost z jejich prací.“

Průvod králů, historický jarmark a několik koncertů na kolonádě. I to bylo náplní posledního víkendu, kdy si Poděbrady připomínaly 800 let od první písemné zmínky.
Podívejte se: Průvodem králů na koních vyvrcholil měsíc oslav výročí Poděbrad

Zahradní vernisáž obohatilo pěvecké vystoupení Tomáše Ringela. Mladý zpěvák nabídl populární songy z repertoáru umělců zvučných jmen. Zazněly hity, které proslavili Karel Gott, Elvis Presley nebo Frank Sinatra. „Výstava bude otevřena do 30. října a potom se u nás v ateliéru objeví práce několika výtvarníků. Expozici se už budeme snažit tematicky ladit, tedy vzhledem k přicházejícímu adventu,“ doplnil Bronislav Kuba.