Zastoupení v krajské anketě mají na základě okresních výsledků všechny regiony: Benešovsko, Berounsko, Mělnicko, Mladoboleslavsko, Nymbursko, Kladensko, Kolínsko, Kutnohorsko, Příbramsko a Rakovnicko.

Zpěvačka roku
- hlasujte
ZDE.

Zpěvák roku
- hlasujte
ZDE.

Kapela roku
- hlasujte
ZDE.


A kdo je, či kdo bude, nejlepší v celém kraji? Nikdo. Takový přece neexistuje. My spolu s vámi hledáme toho nejoblíbenějšího.

Systém hlasování jsme určili stejný, jako v případě okresních kol. Pro konečné pořadí bude nutné získat co nejlepší umístění jak na kuponech otisknutých v denících, tak v internetovém hlasování.

Pozor! Hlasovat lze i na internetu všech středočeských Deníků (Benešovský deník, Berounský deník, Boleslavský deník, Kladenský deník, Kolínský deník, Kutnohorský deník, Mělnický deník, Nymburský deník, Příbramský deník, Rakovnický deník) na adrese www.XYZ.cz (XYZ = název deníku).


Pravidla hlasování

V tištěním kuponu (pouze originální kupony) je povinností zaškrtnout v každé ze tří kategorií VŽDY 5 interpretů (zakroužkujte čísla u interpreta). Každý z označených interpretů získá po jednom bodu. Pokud bude zaškrtnut jiný počet interpretů, kupon nebude zařazen do sčítání. Zároveň vyplňte kontaktní informace. Ze všech došlých kuponů vylosujeme deset čtenářů, kteří od nás obdrží věcné ceny.

Na internetu hlasujte vždy pro jednoho interpreta v každé kategorii. Hlasovat lze každou hodinu z jedné IP adresy.

Po ukončení hlasování sečteme zvláště hlasy v tištěném deníku a zvláště hlasy na internetu, a to ve všech okresech. Ze součtu hlasů nám vzejdou dvě pořadí - jedno z Deníku, druhé z internetu. Součet pořadí pak určí konečné umístění.

Čím nižší součet umístění daný interpret získá, tím na tom bude pochopitelně lépe. Ideální stav je tedy, aby interpret zvítězil jak v „papírovém“ deníku, tak na internetu. V tom případě má součet hlasů 2 a nemůže být předstižen. Pokud bude mít více interpretů stejný součet umístění, pak o pořadí rozhodne umístění v „papírovém“ hlasování.

Hlasování poběží tři týdny, ukončeno bude v pátek 7. května o půlnoci.

Sloupek Jiřího Macka: Nota sem, nota tam

close zoom_in Desítky. Stovky. Tisíce. Tolik jich je. Je to jeden národ. Hudebníci a jejich fanoušci.

V každém regionu jich jsou davy. Jedni stojí na podiu a rozdávají radost. Druzí jsou pod podiem a tu radost vstřebávají. A naopak dávají energii těm nahoře. Je to kolotoč, který nelze zastavit.

Je to krásný kolotoč, ve kterém se točí i středočeské Deníky. Kolotoč, který si zaslouží naši pozornost.
Když se rozjela anketa Muzikant roku Benešovska, Berounska, Kladenska, Kolínska, Kutnohorska, Mělnicka, Mladoboleslavska, Nymburska, Příbramska a Rakovnicka, netušili jsme, jaký zájem vyvolá. Bylo to často až neskutečné, jak jste se do hlasování zapojili. Hlasy, debaty, diskuse.

A my jsme zjistili, že jsme zvolili správnou notu. Takovou, na které lze společně plout dnešním světem. Světem, který na nás vydává neskutečné množství zvuků. A mnohdy ty, o kterých nyní píšu, ani nevnímáme.

Tahle anketa má za cíl tuhle notu tlačit do popředí. Abychom si všichni v jejím závěru potřásli rukou a na rozloučenou si řekli: Bylo to fajn.
Nebo to nebude na rozloučenou? Raději bych byl, aby se loučení změnilo v setkání. Setkání navždy. Setkání hudebníků, muzikantů, fanoušků, čtenářů a naší redakce.

My s vámi, vy zase s námi. Co říkáte na tuhle notu? Poplujme na ni společně…

Jiří Macek, šéfredaktor středočeských Deníků