Asi nejviditelnějším a nejpozitivnějším stránkou představení je fakt, že baví nejen publikum v hledišti, ale radost a nadšení pro věc sálají i ze všech herců Divadelního souboru Hálek. Všechny účinkující vyjmenovat nelze, tak zmiňme alespoň Jiřího Vetešníka v roli otce – vojáka, kterého ve filmu ztvárnil Miroslav Donutil, který vyfoukne pověstný plamen po výkřiku maršál Malinovský!

Vyřádil se i Jakub Zeman v roli jeho bratra (ve filmu Bolek Polívka). Barvitých postav vysloužilce anglického letectva Krause a jeho ženy se zhostili Milan Kubát a Amálka Votrubová, buranského policistu vyprávějícího ve třídě historku o muži s brašnou a dvou dávkách si užil Petr Kurtiš.

Nelze nezmínit ani Vítka Špinku, který se obsadil do role učitele biologie (ve filmu Jaroslav Dušek) a jeho skvělou taneční kreaci na „Goťáka“, za níž sklidil potlesk na otevřené scéně. Do svých rolí skvěle zapadli i Iva Špinková, Saša Koukol, Iva Lucie Špinková, Jana Štychová, či Kateřina Lajtkep.

Hálkovo divadlo nabízí další představení už čtvrtek 28. dubna od 19 hodin, kdy se v dojemné komedii Přítelkyně představí Alena Mihulová a Jitka Smutná.