Akci uspořádal Krejčík Honza alias Jan Vávra, který v úvodu také vysvětlil, jak se na něj maminka nemocného Domíska obrátila. „Dominik má ještě starší sestru, která na naše vystoupení od začátku chodila. I proto se maminka obrátila na mě, zda bychom nemohli nějakou formou pomoci,“ řekl Krejčík Honza.

Ten sehrál více než půlhodinové představení pro děti. Následovala dětská skupina Čiperkové.

V závěru pořadu pak vystoupila ředitelka městského kulturního centra Martina Bartáková, která oznámila, že na vstupném se vybralo 19 tisíc korun. Více než dva a půl tisíce pak přítomní přispěli během programu.

Příběh Dominika

Dominikovi z Poděbrad je rok a půl. V pátém měsíci života se u něj začaly objevovat příznaky vážné nemoci a lékaři mu diagnostikovali epileptické onemocnění, takzvaný Westův syndrom. Jeho maminka, která je na Dominika a jeho dvanáctiletou sestru sama, potřebuje pomoci při shánění peněz především na rehabilitace. Založila sbírkové konto na portálu Donio, kde je však z potřebné sumy vybraná jen část.

Malý chlapec z Poděbrad byl zdravé miminko ještě čtyři a půl měsíce po svém narození. Pak však začal stáčet oči nahoru, škubat ručičkama a hodně plakat. To bylo před Vánoci. Na vyšetření EEG se dostal v lednu. Ještě ten den odpoledne mamince lékaři volali, že chlapec musí druhý den nastoupit do nemocnice, protože má epilepsii. V nemocnici pak Dominik strávil přes dva měsíce, než pro něj našli vhodnou léčbu. V současné době je mu 18 měsíců, ale vývojově je zhruba na 8 měsících.

Peníze na rehabilitaci

V rámci léčby potřebuje chlapec hodně rehabilitovat. Především, aby se naučil chodit. Zatím nesedí ani neleze, proto jednou za dva měsíce jezdí do Prahy na intenzívni fyzioterapii. Také hipoterapie mu moc pomohla, chystají se dojíždět až do Prahy dvakrát týdně.

Matka samoživitelka vychovávající kromě Domíska i dvanáctiletou dceru je v tíživé situaci, i proto se obrací o pomoc na veřejnost. Podpořit rodinu je možné na dárcovském portálu donio.cz, kde sbírku zájemci najdou pod názvem Rehabilitace pro Domíska.