K vidění tu jsou díla Aleše Lamra a jeho synů Hanuše a Jana. Umělce sice spojují blízké rodinné vazby, ale jejich tvorba je však dost odlišná. Celá expozice však hýří mnoha jasnými barvami. Výstavu otevřel ředitel galerie Vojtěch Odcházel s básníkem Josefem Strakou. Ten ve svých slovech zejména připomněl Aleše Lamra, výrazného představitele české výtvarné scény. Kromě jiného upozornil i na jeho poslední obraz, který vytvořil pomoci sprejových barev. Přečetl také popis jednoho jeho snu plného neuvěřitelných fantastických představ, pohádkových příběhů, dobrodružství a eskapád s názvem Tramtárie. V tomto světě se objevují neobvyklá zvířata, neuvěřitelné situace a různá mystéria.

Hanuš Lamr vystavuje v galerii své šperky. Při pohledu na tyto originální ozdobné předměty je zřejmé, že tvůrce se nechává především inspirovat přírodními motivy. „V roce 2019 vytvořil diadém "Sbírka" pro Národní muzeum, a to k výročí jeho vzniku. Diadém se stal součástí stálých muzejních sbírek,“ uvedl ředitel galerie Vojtěch Odcházel.

Nejmladší z tvůrců Jan Lamr se věnuje malbě a grafickému designu. V galerii jsou vystavena abstraktně laděná díla inspirovaná fyzikálními procesy nebo přírodními jevy. Návštěvníci si tak mohou prohlížet řadu zajímavých kompozic.

Slavnostní zahájení podtrhlo vystoupení členů hudebního tělesa NeoKlasik orchestr Radka Vavřína a Viktora Řehořovského. Při své produkci nabídli několik klasických loveckých fanfár. Podle slov ředitele galerie se připravují komentované prohlídky výstavy. Expozice Tři Lamři bude otevřena do neděle 28. července.