Na slavnost, která se konala v sobotu 27. června na zahradě ateliéru, dorazilo mnoho zájemců z blízkého okolí i ze vzdálených míst. Někteří přijeli z Maďarska, Polska a dokonce až z Norska. Program zahájilo trio hudebníků Symfonického orchestru Českého rozhlasu skladbou, kterou začíná film Slavnosti sněženek. Kubova knížka nabízí pětačtyřicet rozhovorů s lidmi z divadelního, filmového či literárního světa. Nechybí ani názory osobností, se kterými se Hrabal stýkal.

Organizátoři přivítali zpěváka Václava Neckáře a jeho bratra Jana, herečku Jitku Zelenohorskou a spisovatelku Zuzanu Maléřovou. Právě tato čtveřice zmíněnou knížku pokřtila. Pozvání přijali také básník Jiří Teper, spisovatel Jan Řehounek nebo zpěvák Aleš Ulm. „Máme samozřejmě velkou radost, že lidé mají o Bohumila Hrabala a záležitosti s ním spojené zájem. Věříme, že jeho duch zde bude zůstávat i nadále,“ uvedl Bronislav Kuba.

Svůj obdiv originálně vyjádřil maďarský bohemista László Polgár. „Hrabal byl vlastně maďarský spisovatel, který náhodou psal česky!“ A svůj názor připojil i Jan Řehounek. „Je třeba ale říci, že kniha v žádném případě nepotěší pouze „hrabalovce“. Kulturním přesahem všech zpovídaných vypovídá o literatuře, divadle, filmu i obecně o kulturní atmosféře druhé poloviny dvacátého století, a navíc je okořeněná spoustou krásných historek.“

Úspěch sklidilo vystoupení Václava Neckáře. Knížka je k dostání v Lesním ateliéru Kuba v Kersku, případně v Turistickém informačním centru v Nymburce.