Andrea s Martinem mají vytancovanou mezinárodní třídu M, mohou se tedy účastnit i mistrovství světa. „Nedávno jsme soutěžili v Berlíně, pozvání reprezentovat zemi jsme přijali i do Sant Peterburgu,“ vyjmenuje tanečnice.

Andrea tančí za Spartu Praha pod trenérskou taktovkou manželů Gebertových a také trénují s italským prestižním párem, Simonou a Fabiem Selmi. V loňském roce dokonce s Martinem vytancovali první místo v Taneční lize. „Hodnotí se 12 soutěží v průběhu celého roku a sečtou se body z nich,“ vysvětlila Třeštiková.

Do klasických tanečních normálně chodila, ale jistější taneční krok před kamarádkami z gymplu měla.

Znáte to rčení o protancovaných střevících? Andrea do puntíku. „Už jsem odrovnala přes sto párů lodiček, vlastně na každou soutěž musíte mít nové. Příprava na vystoupení je pečlivá. Jen dvě a půl hodiny se třeba češu,“ překvapila tanečnice, která uvažuje o profesionální dráze.

Tancování nadoraz vyžaduje denně tříhodinový trénink s partnerem, který bývá často i partnerem životním. „Naštěstí jsem na škole osvobozená z tělocviku. S Martinem máme čistě sportovní vztah. Znám ho jak svý lodičky. Říká se, že rok společného tancování je jako pět let manželství. Můžu to potvrdit,“ směje se dnes studentka Vysoké školy chemicko–technologické.