KDY: 4. listopadu 14.00
KDE: Městská knihovna Nymburk
ZA KOLIK: -

KDY: 4. listopadu 18.00
KDE: Městská knihovna Nymburk
ZA KOLIK: 50 Kč

Jan Řehounek vystavuje fotografie

Nymburský spisovatel a fotograf lidi nejen provází historickými zákoutími při prohlídkách města, jeho očima se mohou podívat návštěvníci výstavy jeho fotografií.

Michal Horáček vzpomene v knihovně na Sametovou revoluci

Přímý aktér Listopadu 89´Michal Horáček přijde vyprávět, vzpomínat a třeba i porovnávat dobu před a porevoluční do nymburské knihovny u příležitosti 30. výročí Sametové revoluce. O zásadním milníku naší historie pohovoří jako novinář, esejista, spisovatel, vystudovaný antropolog, textař a producent. Byl zakladatelem sázkové kanceláře Fortuna i jedním z posledních kandidátů na prezidenta republiky. Po třiceti letech od revoluce mu vydala knihu Jak pukaly ledy Knihovna a tiskárna pro nevidomé K.E. Macana.

KDY: 4. listopadu 18.00
KDE: Kino Sokol Nymburk
ZA KOLIK: -

Sourozenci zahájí výstavu v kině

Dnes začíná výstava kreseb a obrazů Jana Severy a fotografií Aji Kacarové s názvem Brácha, ségra & Nymburk v Kině Sokol. Vernisáž zahájí bratr se sestrou v 18 hodin ve foyer kina. Nejen perokresby svého rodného města Nymburk vystaví Jan Severa spolu s fotografiemi své sestry Aji Kacarové. Výstava potrvá do konce listopadu a je k vidění v otevírací době Kino Kávy a kina nebo po dohodě.