Jeden 
z těch slavnostních koncertů odehrál v sobotu na fotbalovém hřišti ve Vrbové Lhotě.

Zároveň organizátoři z fotbalového klubu vymysleli, že se pokusí překonat návštěvností na hřišti skutečný počet obyvatel Lhoty. „Těch tu je 441, stačilo by tedy 442 fanoušků pořádného bigbítu," věřil projetu šéf klubu Ivan Čížek. To se nakonec nepovedlo, ale na Telegraf a předkapelu Husbery si našlo cestu do areálu 402 diváků. „Máme samozřejmě radost, to je stejně náš rekord, běžně dnes chodí tak 150 lidí. Lidi z agentury Dobrý den ale pozveme příští rok. Dnes to bylo takové zahřívací kolo, za rok se to podaří," věří Lhoťákům i přespolním Čížek.

Husbery rozehřívali publikum coververzemi převážně českých skupin. Ukázalo se, že kdyby repertoár postavili pouze na hitech Turba, stačilo by to. Telegraf nastoupil po desáté večer. Bez zbytečných gest se do toho pustili jako správní bigbítoví harcovníci. Ten večer postrádali zpěváka a kytaristu Ondru Marka, jeho zpěvové party zvládl s přehledem bývalý člen Telegrafu Jirka Lacina.

Ve třech delších setech odehráli to podstatné, co hrají už nějaký pátek. Jak 
z autorské telegrafácké dílny, tak z té převzaté. „Teď malé překvapení pro Telegraf. Chtěli bychom jim popřát 
k těm pětatřicetinám všechno nejlepší," zaburácel uprostřed koncertu z podia Ivan Čížek a předal frontmanovi Petru Bašusovi plaketu s nápisem Telegraf a vypískovanou číslicí 35. Zároveň muzikantům rozdal po malém šampusu. Ten pak zkrápěl přední řady publika.

Dojatý Telegraf pokračoval ve slavnostní náladě, fanoušci jim tu energii vraceli nazpátek: Nezapomeň, Tisíce nás, Potulný hráči, Máma táta. Tak to jelo jako na telegrafních drátkách. Bašus krátce po operaci kolena zvládl bez holí celý koncert, na vděčné přídavky se však musel posadit.

Hlavní oslavu chystá Telegraf na 18. srpna, kdy vystoupí na hřišti v Poříčanech. Chystá mnohá překvapení 
i ohňostroj.

V jednom z příštích vydání přineseme rozhovor se zpěvákem a legendou Petrem Bašusem.