Ve čtvrtek večer festival slavnostně zahájí Jiří Ševčík & Pirate Swing Band se svou swingovou crossover poctou filmu. Dvacetičlenné hudební těleso, které opakovaně spolupracovalo například se skupinou Queen, odehraje hity z populárních českých i světových filmů, jakými jsou Pelíšky, Trhák, Četník ze Saint Tropez, Hvězdné války, Deník Bridget Jones a další.

Páteční odpoledne bude patřit české pohádce Lotrando a Zubejda. Písničkový soundtrack autorského dua Svěrák – Uhlíř bude proveden živě s velkoformátovou projekcí filmu. V hlavních rolích zamilovaného loupežníka a solimánské princezny se představí herecký pár Michaela a Roman Tomešovi.

Páteční večerní program nabídne Nejen filmové písně, nejen na přání. Vojta Dyk, Jakub Prachař a Jan Maxián, hudební setkání, při kterém se může stát cokoliv. Pánové z Tros Discotequos hrají národní písně či hity ze zahraničí a užívají si hudbu v netradiční formě. Provedení písní se odvíjí od atmosféry večera, nálady publika, souznění s kapelou a v neposlední řadě přání diváků.

Repertoár žánrů a písní je neomezený - od populárních songů až po operní árie. Na show Tros Discotequos naváže afterparty legendy klubové scény DJ Akvamena.

„Páteční večer bude jedna velká párty. Večer si zcela jistě užijí všichni milovníci skvělé hudby, tance a humoru. Večer odstartují Tros Discotequos se svou nepředvídatelnou show, na kterou volně naváže afterparty DJ Akvamena. Spát se půjde až v sobotu k ránu,“ říká Michal Dvořák, zakladatel a ředitel festivalu.

Hlavní festivalový program vyvrcholí českou premiérou Skyfall in Concert. Daniel Craig jako James Bond na velkém plátně s živě provedenou hudbou skladatele Thomase Newmana v podání Filharmonie Hradec Králové. Orchestr povede oscarový dirigent Ernst van Tiel, který se vrací do Poděbrad po třech letech od uvedení představení Amadeus, kde měl svou premiéru před domácím publikem.

O slavnostní zakončení přehlídky se v neděli odpoledne postará Nejen filmový svět Kryštofa Marka: Night is Waiting. Držitel Českého lva za spoluautorství hudby k filmu Masaryk Kryštof Marek představí své ikonické melodie v neděli odpoledne v Centrálním lázeňském parku. Zazní hudba ze zmiňovaného filmu Masaryk, z divadelního představení Vánoční koleda a další. Závěrečný koncert bude pro všechny návštěvníky festivalu zdarma.

Doprovodný program

V rámci doprovodného programu v Centrálním lázeňském parku se mohou návštěvníci těšit na koncerty, filmové projekce, debaty, výstavy, program pro děti a tančírnu. Koncertními taháky jsou poděbradský rodák Honza Ponocný a Circus Ponorka, Pokáč a Th!s herce Vojtěcha Kotka.

Za zmínku stojí také setkání s Janem Budařem. Ten představí svůj nový film Princ Mamánek, který vstoupí do českých kin v říjnu.
Kinobus má přes den na programu koncerty a večer filmové projekce. V pátek film poděbradské rodačky Alice Nellis Revival a dokument životního příběhu Vladimíra Mišíka Nechte zpívat Mišíka. V sobotu filmy Muzzikanti a dokument Olgy Malířové Špátové Karel.

Sobotní noc nabídne projekci na zdi poděbradského zámku. Americký film Uncharted, inspirovaný celosvětově známou a fanoušky milovanou videoherní sérií stejného jména, která je jednou z vlajkových lodí značky PlayStation. V hlavních rolích Tom Holland, Mark Wahlberg a Antonio Banderas.

Vizuální zážitek přinesou hned tři výstavy. Expozice fotografií Adolfa Ziky - Charisma v Dřevěné pergole Centrálního lázeňského parku, Ivana Štenclová s výstavou Casting v Galerii Ludvíka Kuby a přehlídka Kurta Gebauera s názvem KG81VG18 v Galerii G18.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.