Na sobotním vrcholu akce, živém provedení hudby k projekci Formanova Amadea, byli v prvních řadách vidět třeba herci Jiří Dvořák, Martin Dejdar, dále třeba fotbalista Vladimír Šmicer, ale i ministr zdravotnictví či středočeská hejtmanka. Pokud vyjde ohlášený host příštího ročníku festivalu, pak už skutečně lze hovořit o světovosti poděbradské akce. Podle slov prezidenta festivalu Michala Dvořáka by měl dorazit jeden z nejznámějších představitelů Jamese Bonda herec Pierce Brosnan. Headlinem příštího ročníku pak bude živé provedení hudby k bondovce Skyfall.

Ale zpět k letošnímu ročníku. Už čtvrteční zahajovací večer v budově golfového klubu ukázal, že festival nechce být snobsky naleštěným dýchánkem. Show Original Vintage Orchestru Petra Kroutila byla skutečně od podlahy a řadu hostů potěšily svérázné swingové aranže punkových Visacích zámků či rockového Pražského výběru. V rytmu rokenrolu se nesl i páteční večer na hlavní scéně u poděbradského Jezera, kde si přítomní vychutnali koncertní provedení legendárního filmu Šakalí léta a Martin Dejdar se s kytarou na pódiu opět vyřádil.

Sobotní téměř čtyřhodinová projekce legendárního Amadea s živými symfoniky pod taktovkou Oscarem oceněného skladatele a dirigenta Ernsta van Tiela je slovně jen těžko přenosný zážitek, to se prostě musí vidět a zažít. Zmíněný holandský dirigent však určitě potěšil pořadatele svými slovy, která pronesl po převzetí mimořádné ceny festivalu. „Váš festival je ve světě rok od roku slavnější a věhlasnější. Dělá opravdu skvělé jméno městu Poděbrady i celé zemi,“ řekl Ernst van Tiel.

Nedělní provedení živé hudby k pohádce Šíleně smutná princezna přivedlo na festivalové pódium i legendu Václava Neckáře, jehož příchod diváci kvitovali dlouhým a bouřlivým aplausem. Hity skupiny Queen, které uzavřely hlavní program ve stanu u Jezera, pak také přilákaly řadu fanoušků této kapely.

Ale Soundtrack zdaleka není jen scéna u jezera. Většina koncertů a dalších projekcí se odehrává na dalších pódiích v lázeňském parku a nutno jedním dechem dodat, že 95 procent jich je pro návštěvníky zdarma. V horkém letním počasí si slušnou návštěvnost připsala Kongres stage, jako skutečně příjemné centrum působila Odpočinková zóna s kavárnou na kryté kolonádě.

Pokud tým pořadatelů kolem Michala Dvořáka bude pokračovat v nastoleném trendu moderního a příjemného festivalu pro všechny věkové kategorie, pak by se akce skutečně během pár let mohla výrazně zapsat mezi světové podniky tohoto typu.