Festival se letos bude konat od čtvrtka 24.8. do neděle 27.8. a nabídne již tradičně to nejlepší propojení filmové hudby a multimédií. Poprvé vystoupí na festivalu Soundtrack skupina Buty. Koncert má podtitul Filmová jízda! který odkazuje na legendární road movie, která Radka Pastrňáka a jeho skupinu proslavila.

Soundtrack Poděbrady 2023:

| Video: Youtube

Koncert bude netradiční tím, že všechny skladby, které zazní, budou doprovázeny videoklipy nebo sestřihy z filmu Jízda. Publikum se dočká i vloni odloženého koncertu skupiny Tros Discotequos, ve kterém, vedle Jana Maxiána a Jakuba Prachaře, působí i již zmíněný Vojtěch Dyk. Osmdesáté narozeniny na festivalu oslaví zpěvák a herec Václav Neckář. Vystoupí tradičně se skupinou Bacily vedenou jeho bratrem Janem. Čekat se dají největší hity Václava Neckáře i vzpomínky na jeho největší filmové role. Jako doma se bude v Poděbradech cítit dvojice umělců, kteří z Poděbrad pocházejí. 

Fotogalerie: Festival filmové hudby a multimédií Soundtrack v Poděbradech

Režisérka Alice Nellis a hudebník a skladatel Jan Ponocný. Ponocný je autorem filmové hudby filmů Alice Nellis. A právě ta bude obsahem dalšího z koncertů letošního Soundtracku. Představí hudbu z filmů Mamas & Papas, Perfect Days, Revival, Buko a Andělé všedního dne. Veškerou hudbu doprovodí i ukázky z těchto filmů. Honza Ponocný alias Circus Ponorka vystoupí se svou kapelou a v doprovodu The Deep Blue Sea Orchestra. Festival v zámecké zahradě uzavře v neděli odpoledne stylově Ondřej Havelka a jeho Melody Makers s programem Poklad na stříbrném plátně. Repertoár budou tvořit největší filmové melodie z třicátých a čtyřicátých let.

VYBRANÉ AKCE SOUNDTRACKU 2023
(kompletní program najdete ZDE)

Čtvrtek 24. 8.: Slavnostní zahájení s projekcí filmu Il Boemo s Vojtěchem Dykem v hlavní roli.
Pátek 25.8.: Alice Nellis in film – pásmo písní z filmů režisérky Alice Nellis zahraje Honza Ponocný alias Circus Ponorka a The Deep Blue Sea Orchestra.
Sobota 26.8.: Koncert Buty, koncert Ostře sledovaný princ věnovaný Václavu Neckářovi, koncert s projekcí filmu Je třeba zabít Sekala a živou hudbou Filharmonie Hradec Králové.
Neděle 27.8.: Koncert Ondřeje Havelky a Melody Makers.