Voda je velmi nevyzpytatelný živel, ale přesně takový je i osud – ať už na něj věříte, nebo ne – a stejnou vlastností oplývají lidé. Právě proto nás voda dokáže spojit. Teprve, když jde o život, a o ten jde v souvislosti s vodou vždycky. Jednak ji k životu potřebujeme, naopak nás dokáže o život připravit.
Proč se říká, že na vodě se nejlépe prověří síla vztahu? Člověk je takový ďáblův tvoreček, který si skutečné hodnoty často uvědomí až ve chvíli, kdy mu jde o všechno. Pokud to ovšem pro něj znamená holý život. A nebo život někoho blízkého. Pak už se neschová za žádné společenské konvence, úsměvy nebo výmluvy.

Aniž bych před tím zakusila na vlastní kůži kouzlo tuzemských řek, byla jsem přizvána na víkend na raftech v Rakousku. Nezapomenutelný a okouzlující zážitek mi přinesl nejen jistotu, že se tam vrátím. Spojil mě kouskem duše s místní přírodou a tím zvláštním, šimravě nejistým a vzrušujícím pocitem na hladině řeky i v jejích peřejích. Zbytkem duše jsem se spojila s lidmi, kteří jen neberou, krásně se smějí, nikdy se nenudí a z hlubiny vás vytáhnou zase na sluníčko.

A rozhodně nepijí jen vodu.