Na něm organizátoři představí celkem 14 druhů piv ze šesti pivovarů a na pódiu se vystřídají čtyři rockové kapely a jeden písničkář. Pro děti je připraven skákací hrad a na hřišti se pasoucí malá zoo: ovečky a lamy.

Nejvzdálenější minipivovar, který jistě přiláká návštěvníky pěnivého moku, je Hendrych z Vrchlabí. Jinak jde vesměs o malé pivovary 
z okolí, jako například Svatý Ján z Polep u Kolína nebo Malešov u Kutné Hory. Hostitelem slavností je nymburský pivovar se svým Postřižinským pivem.

Hudební hvězdou bude skupina Kranz, která je vynikajícím revivalem písní Jiřího Schelingera. Dále zahrají třeba Roxor, Laik či folkový písničkář Standa Haláček, který vám svým hlasem připomene jiného slavnějšího folkaře hitmakera.

Pivotest bude moderovat známý Pepa Podolák z Rádia Patriot. Hlavní organizátor Jiří Jelínek to vidí následovně: „Chtěli bychom v Nymburce založit tradici těchto slavností. Letos to bude probíhat v areálu u hospůdky, za rok bychom už chtěli slavnosti přenést na plochu hřiště a pojmout to ve velkém. Přijďte si poslechnout dobrou muziku a ochutnat ze sortimentu nabízených piv. Těším se hlavně na pivní speciály, které si člověk normálně nedopřeje."