Do libického kulturního domu dorazilo v neděli 26. července zhruba osmdesát zájemců. Pro všechny byla nachystána mistrně rozvinutá zápletka o jedné svatbě. Vše se točilo kolem klobouku snědeného ženichovým koněm. Shánění nového klobouku bránilo svatbě a chystané vdavky zase narušovalo hledání klobouku. Vše se tedy neustále komplikovalo. Komického účinku bylo na jevišti dosahováno výstižným zachycením mnoha lidských typů.

Podle zcela jasného vstřícného ohlasu a závěrečného potlesku lze říci, že se diváci velice dobře bavili. „Jednalo se o desátou reprízu a inscenace také přinesla alternace ve třech rolích. S hereckými výkony jsem spokojen, všichni dobře využili nabízené příležitosti. Je zcela zřejmé, že komedie má velký potenciál, stále vyzrává a všichni hledáme další možnosti hereckého vyjádření,“ uvedl režisér Jaroslav Vondruška.

Na podzimní měsíce připravil DS Vojan festival Libický divadelní podzim. Přehlídka začne v sobotu 5. září premiérou hry Václava Havla Vernisáž. Festival bude pokračovat i v dalších týdnech a v říjnu zavítá do Libice krajanský soubor Sebranka z chorvatského Daruvaru s komedií Nájemníci.