Dvanáct let mši hrají členové Orchestru Gymnázia Jiřího z Poděbrad v aktuálním počtu pětadvaceti hudebníků, k nimž se připojují i muzikální rodiče studentů. Pěveckým sborem gymnázia za ta léta prošly desítky dívek a chlapců a někteří se vrací na vánoční mši coby členové sboru Collegium 2010. V posledních letech se připojují poděbradské pěvecké sbory Mamáter a sv. Cecílie, jejichž vyzrálé hlasy umocňují vyznění mše.

Sólisté patří ke gymnáziu, především bas Martin Šípek a tenor Miroslav Plachý předstupují před publikum celých dvanáct let od prvního nastudování mše. Sopránovým sólem letos okouzlila Lenka Pergelová, altem pak Jana Knížková a bas nově střídal Pavel Smíšovský.

Varhanního partu se ujala sbormistryně sv. Cecílie Ivana Trnečková a před sbory a orchestr se coby dirigent postavil sbormistr Tomáš Pergel. Sbormistryně gymnázia Jaroslava Dunovská se tradičně rozloučila s maturanty, letos s jednou členkou orchestru. Především pro absolventy gymnázia, kteří přijedou z různých koutů republiky i zahraničí, je vánoční koncert zároveň krásným setkáním.