Příjemným překvapením a zpestřením letošního ročníku soutěže Rock Nymburk na finálovém večeru v Dělnickém domě se stala čistě ženská kapela Kapriola. Pět „bab" z Ostravy na pódiu něžností zrovna neoplývalo
a do svého ostravského hardrocku zapojily i housle. Po výstupu a před odjezdem na dlouhou cestu k domovu si čtyři tvrdé rockerky něžných půvabů udělaly chvíli na pár otázek Nymburského deníku. Z pódia se publiku uvedly: „Ahoj! Jsme babská hardrocková kapela z Ostravy!"

Jak dlouho vaše kapela funguje?
V této sestavě velmi krátce, v podstatě teprve necelý rok, jinak Kapriola jako kapela má za sebou deset let.

Byly jste vždy ženská kapela?
Občas přišel bubeník, basák, ale vždy byla ženská převaha. V současné sestavě nám to klape.

Nehádáte se?
Ani ne, nedisponujeme takovými těmi typickými ženskými manýry (celá kapela propuká v smích).

Máte s sebou cédéčko Evoluce aneb za dveřmi stojí nahý chlap. Kolikáté je?
V pořadí šesté, ale z těch „větších" našich je to třetí.

Jak jste se do Nymburka dostaly?
Autem (smích). Do soutěže vlastně náhodou. Někdo nás přihlásil a my jsme se nedostali do finálové šestice. Ale asi dva dny zpátky nám pořadatelé volali, že jedna kapela vypadla a my jely jako náhradníci. My jsme vlastně do rána nevěděly, jestli pojedeme, protože je přeci jenom taky rozhodující ta vzdálenost Ostrava – Nymburk, tak snad také dobře dorazíme domů.

Byly jste někdy předtím v Nymburce?
Ne, ale slyšely jsme, že se tady říká: „Chci dva rohlíci" místo „rohlíky". Je to pravda?

Neslyšela jsem, ale já jsem z Poděbrad. Máte nějaké hudební vzory nebo si jedete jen svoji?
Jedeme si svoji, ale máme ženské i chlapské oblíbené kapely. Chlapy úplně neodepisujeme, občas se pustíme do nějaké diskuze, ale máme rády v muzice oboje.
Máme rády svalnaté chlapy! (dodává bubenice)

O čem zpíváte, co vás inspiruje?
Všechno, co jsme zažily, co žijeme. Je v tom hodně ostravské prostředí, v pozadí je vidět Lysá Hora, kolem jezdí tramvaje a ponurá atmosféra kolem nás inspiruje k psaní textů plných upírů, démonů.

Co máte letos v plánu?
Sezóna vypadá slibně, plánujeme a domlouváme koncerty, budeme hrát také na motorkářských srazech a festivalech větších i menších. Ano, máme ve svých řadách 
i motorkářku.

Váš cíl a vzkaz fanouškům:
Co nejvíc hrát a jste krásný, milujeme vás!

KAPELA KAPRIOLA: Dona Michelle (sólová kytara, housle, hudba, texty, vokály), Mercy (bicí), Jane (kytara), Bassbarelle (baskytara) a Marqui (zpěv) říkají, že za deset let, co kapela v různých obměnách funguje na poslední desce nejvíc přitvrdily. Hlavní je melodie zpěvu s českými texty, ostré kytarové rify, housle a podladěné kytary. „Hlavně žádná klišé a někdy i pila," říká mluvčí kapely v Nymburce Dona Michelle.