Akci vymyslela a zorganizovala zpěvačka kapely The Infection Hana Pavlíčková. „Letošní rockování se vážně povedlo, lidi byli skvělí a každý rád podpořil dobrou věc," řekla pořadatelka. Lidé přispívali, ačkoli vstupné bylo dobrovolné. Vybralo se přesně 9 800 korun. Většina příchozích díky propagaci věděla, na co se peníze vybírají. Těm, kteří netušili, pak pořadatelé příběh malého bojovníka ochotně vyprávěli. Konečnou částku pořadatelé berou jako obrovský úspěch.

Rodiče nemocného chlapce z Kostelce nad Černými lesy se na akci nedostavili, jelikož to zdravotní stav Maximka nedovolil. „Psala mi jeho maminka a omlouvala se, že vezli Maximka z nemocnice," řekla Hana Pavlíčková. Zúčastnit se sice rodina nemohla, ale cítí obrovský vděk. „Je neuvěřitelné, že to vůbec pro Maximka udělali," řekla dojatě maminka Petra Čejkovská.

Výše částky ji velice překvapila. A co za peníze pořídí? „Maximek potřebuje speciální matraci, původně jsme ji chtěli financovat z dražby kytary, ale asi využijeme peněz, které se vybraly na Polabském rockování." Maxim měl totiž poslední dobou neustále zdravotní trable a znatelně ubyl na váze. Trpí tak na proleženiny více než obvykle. Z toho důvodu chce rodina pořídit novou matraci hned, jak to bude možné. Ještě však není jasné, zda bude téměř desetitisícová suma, kterou v Nymburce vybrali příznivci rockové hudby, stačit.

Ačkoli rodina v poslední době opět prožila spoustu dní v nemocnici, maminka Petra zní velmi optimisticky, když říká, že nyní už snad opět bude lépe. „Maximek opět začal lépe jíst," prozradila s úsměvem.