V pátek 24. června dorazí režisér Rudolf Havlík, tvůrce divácky úspěšných komedií Po čem muži touží či Bábovky. Tentokrát přiveze novinku Prezidentka, v níž hrají Aňa Geislerová či Ondřej Vetchý. Režisér svoji romantickou komedii osobně uvede. „Rudolf Havlík není v českém filmu žádným nováčkem. Má za sebou filmy jako Pohádky pro Emu, Bábovky či obě oblíbené komedie Po čem muži touží. Řada lidí ho zná i jako spisovatele a oblíbeného bloggera,“ řekl Lukáš Kadava z kina Sokol.

Projekce začíná tradičně v 19 hodin. „Věříme, že samotný film je s přítomností režiséra nebo hereckých protagonistů pro diváky atraktivnější, rovněž pro samotné tvůrce je setkání s diváky inspirativní a důležité,“ uvedla k nové tradici nymburského kina Zuzana Dřízhalová z Nymburského kulturního centra.

Kocáb a koncertní film

Další osobností, která do kina Sokol dorazí, bude ve středu 29. června hudebník Michael Kocáb. Ten bude s diváky diskutovat před koncertním záznamem Pražského výběru s názvem Symphony Bizarre, který ukáže vystoupení kapely v O2 aréně z prosince roku 2016. Pražský výběr tehdy převedl divákům více, než jen rockový koncert. Ke svému výročí připravil bombastickou show s Českým národním symfonickým orchestrem, americkým dirigentem a řadou výjimečných hostů a scénických nápadů.

Pražský výběr se sešel ve svém nejslavnějším složení Michael Kocáb, Michal Pavlíček, Vilém Čok, Klaudius Kryšpín, Jiří Hrubeš i s řadou hostů. „Chtěli jsme mít monumentální koncert, bizarní, šílený, hlučný. Během příprav jsme přidávali jeden zběsilý nápad za druhým, vystoupení začalo růst pod rukama a bylo nám jasné, že ho musíme nějak vytesat do kamene, zfilmovat. Tak jsem obstaral 35 kamer,“ vzpomíná Michael Kocáb.

„Symphony Bizarre není klasický dokument a není to ani záznam koncertu. Postaral jsem se o obrazovou složku a hudební editaci, zvukový mistr Michal Pekárek to skvěle zmixoval a můj syn Miki vytvořil zvukové efekty. Vyrobili jsme jakýsi novotvar; koncertní film, audiovizuální počin, kde není místo pro oddech,“ dodává Kocáb.