Jak je v Nymburce tradicí, vstup na sobotní festival zůstává volný. Začátek hudebního programu je naplánován na 13. hodinu. To už budou k dispozici také stánky s občerstvením i místním pivem. Akce se prezentuje označením „pro celou rodinu“, přesto chce mít festival punc originality. Organizátoři z Nymburského kulturního centra (NKC) se nebojí zvát interprety nebo kapely, které originální rozhodně jsou. Pohybují se v širokém žánrovém rozpětí – od klasického rocku až po moderní elektroniku nebo různé fúze world music. Letošní ročník není výjimkou.

Fast Food Orchestra:

Zdroj: Youtube

„Headlinery jsou známí festivaloví ska nomádi Fast Food Orchestra, ale neměl bych opomenout třeba Tomáše Kočka a jeho Orchestr, který míchá folklórní základy s moderními hudebními přístupy, rytmickou show party bubeníků v čele s Pavlem Fajtem nebo v Nymburce žijícího Honzu Křížka, který se po zániku Blue Effectu vydal na sólovou dráhu a vrací se ke crossoverovým kořenům. Tedy asi nejblíže tomu, co dělal s někdejšími Walk Choc Ice,“ přibližuje program Lukáš Kadava z NKC.

Domácí scénu reprezentuje nymburská kapela Siluety:

Zdroj: Youtube

Nymburskou hudební scénu reprezentuje v programu Přístavní slavnosti kapela Siluety. Poprocková formace kolem frontmana Honzy Matyáska po loňském předskakování Xindlovi X na nymburském posvícení letos hraje jako předkapela na letním turné skupiny Divokej Bill. V rámci festivalu nebudou chybět ani tradiční vyjížďky na loďkách po Labi nebo oblíbený recesistický přechod lávky naslepo. Navíc si návštěvníci odpoledne mohou zpestřit krátkým výletem na sousední Špičku, kde se souběžně bude konat populární food festival s nabídkou řady netradičních nápojů i pokrmů. Více informací a kompletní program najdete ZDE.