Příbram nabízí zajímavé cíle nejen pro turisty, ale také pro milovníky adrenalinové zábavy či naopak pro lidi toužící po klidu a duchovním rozměru.

Barokní perla Svatá Hora

Svatá Hora je jedním z nejvýznamnějších mariánských poutních míst ve střední Evropě. Chloubou svatohorského chrámu Nanebevzetí P. Marie je nádherný hlavní oltář ze stříbra. V areálu nepřehlédnete ani Svatohorské poutní muzeum, Mariánský sloup, sousoší Kalvárie, Mariánskou studánku a památný Svatováclavský dub. Od Korunovačního oltáře sestoupíte do města po 365 schodech v dlouhém krytém schodišti.

Strážníci značí zájemcům jízdní kola forenzní DNA. Ilustrační snímek.
Prevence proti krádežím. Příbramští strážníci označí kola syntetickou DNA

Za tajemným podzemím

Slávu příbramského dolování připomíná národní kulturní památka Hornické muzeum Příbram – báňský skanzen na Březových Horách nacházející se v areálu dolu Vojtěch, Anenské šachty a Ševčinského dolu. Dětem i dospělým nabízí oblíbenou jízdu hornickými vláčky, prohlídky štol, fárání výtahem, jízdu po skluzavce k obřímu vodnímu kolu, seznámení se s unikátními parními těžními stroji, rozsáhlou mineralogickou sbírkou i havířským folklorem.

Relax v areálu Nový Rybník

Unikátní přírodní park s atraktivním sportovním zázemím a bistrem vybízí strávit zde volný čas s rodinou nebo přáteli. V letním období je v provozu minikemp, dětské vodní hrátky, volnočasové hřiště, nafukovací trampolíny, minizoo a hobití domky. K dispozici je půjčovna sportovního vybavení, skatepark, in-line dráha, adventure golf a parkourové hřiště.

Novinky

Park Valle Di Ledro

Park je příjemným místem v přírodním duchu nacházející se v centru města, jehož dominantou je Čekalíkovský rybník. Park nabízí procházky po upravených mlatových chodnících a cestách. Pro děti tu bylo vybudováno hřiště se zábavnými herními prvky. Malí návštěvníci si tak mohou užít hraní na houpacích lodičkách, zemních trampolínách, lezecké stěně, balančních kůlech na přecházení a dalších atrakcích. Pro odpočinek tu jsou instalovány lavičky, houpací lehátka a altán, zpestřením je stezka bosou nohou.

V sobotu se v Příbrami uskutečnily první letošní farmářské trhy.
Podívejte se: Farmářské trhy se konají na Dvořákově nábřeží dvakrát měsíčně

Minikemp a wake park

V areálu Nového rybníka byla loni dokončena rekonstrukce minikempu. Nově tu je osm vybavených parkovacích míst pro karavany i tři komfortní chatky. Novinkou je wake park - jízda na wakeboardu taženém lanovým vlekem po vodní hladině.

Pro děti a teenagery

Pustit se s dětmi můžete například do geolokačních her.

Marie v plamenech – díky hře se vrátíte do roku 1892, kdy Lojzik Soukup hledá cestu, jak zachránit svého otce, který je uvězněn tragickým požárem v dole Marie. Hra je vhodná pro děti od 6 do 13 let a trvá cca 2,5 hodiny.

Vyšší princip - Tonda Stočes už několik dní chybí ve škole. Poznejte příběh, který se stal za heydrichiády na příbramském gymnáziu v roce 1942. Hra je vhodná pro děti starší 10 let a zabere 2 hodiny.

Lusy je asi devítiletá fenka německého ovčáka. Určitě by se jí líbilo u domku se zahradou, kde bude svojí paní a užije si klidné stáří.
Kamil vyhlíží páníčka už pět let. V útulku Lazec se starají o psí nalezence

Permoníci - Je tu varianta pro případ, že mobil necháte doma. Permoníci Prokop a Světluška vás provedou městem a to pomocí brožurky. Procházka má několik zastavení, díky kterým najdete správné odpovědi na otázky, na závěr čeká drobná odměna.

Naše tipy:

25. 4. – 4. 6. Hudební festival Antonína Dvořáka
30. 4. Čarodějnice na Nováku
1. 5. Májové líbání v sadech
11. 5. Zamilovaný Novák
18. 5. Svatohorský Downtown
26. 5. Divadlo patří dětem
1. 6. Den dětí na Nováku
8. 6. – 9. 6. Oslava 292. výročí Korunovace sošky Panny Marie Svatohorské
15. 6. Vítání slunovratu
23. 6. Novák Fest 2024
6. 7. – 7. 7. Prokopská pouť
13. 7. Rybičky 48, Ben Cristovao – Letní kino
27. 7. Mirai – Letní kino
23. 8. Jelen – Letní kino
31. 8. Piknik na Nováku
31. 8. – 1. 9. Festival pouličního amatérského divadla „Jen si písknout“
14. 9. Příbramská svatohorská šalmaj
Více akcí na: kalendar.pribram.eu

Informační centrum města Příbram
Pražská 129, Příbram I
Tel.: 773 747 843
E-mail: info@pribram.eu
www.poznejpribram.cz
Facebook a Instagram @poznejpribram