Atmosféru starých časů dokreslovalo asi dvě stě lidí 
v tradičních krojích a vesnickém oděvu z počátků 20. století. „Jsme rádi, že se každoročně do této akce zapojí všechny generace. Od dětí až po jejich babičky. Letos slavíme rekord, na organizaci se podílí asi 200 lidí," chlubí se jedna 
z pořadatelek akce, místostarostka Přerova Irena Gregárková.

Kromě hudby, tance, divadla a dobrého jídla nechybělo ani několik zajímavostí. Například historická hasičská technika z dob, kdy vyžadovala opravdu koňský pohon, a historický kolotoč – předchůdce „řetízkáče", avšak na pohon „lidský". „Není to původní kolotoč, ale pouhá kopie. Nicméně takhle nějak opravdu kolotoče před těmi sto lety vypadaly. Fungovaly na principu ozubených koleček. Já jsem tedy využil diferenciál z auta," vysvětluje jeho majitel a stavitel, který pomocí kola ve tvaru kormidla zatočil tak sto dětí za hodinu. A po celou dobu dožínek se snad nezastavil.

Slavnost navštívili i vedoucí pracovníci Českého rozhlasu, majitele přerovského zámku, a početná delegace nejvyšších představitelů kraje v čele s hejtmanem. Což svědčí o tom, že kraj má o zámek, jenž chce Český rozhlas prodat, protože ho už dlouho nijak nevyužívá, stále zájem. „Všichni společně jsme jednali o budoucnosti zámku a vypadá to tak, že rozhlas počítá s tím, že by se nějak dohodl s krajem. Prozatím neuvažuje, že by zpočátku oslovoval jiné zájemce, ale primárně bude nabízet zámek kraji. Kraj přislíbil, že se pokusí peníze na koupi najít," říká Irena Gregárková. Nemovitost je však stále předmětem soudního sporu o vlastnictví, takže prodej se odkládá na neurčito.

Kdyby Středočeský kraj 
v budoucnu historickou budovu koupil, dal by ho zřejmě do správy Polabskému muzeu, jehož součástí je i přilehlý skanzen. „Už léta máme vymyšlený plán, jaká by tam asi mohla vzniknout expozice. Nicméně, prozatím ještě nemá smysl plánovat nic podrobně," podotýká ředitel Polabského muzea Jan Vinduška.

Posledním šlechtickým majitelem zámku byl Ludvík Salvátor Toskánský a ten zároveň založil i muzeum lidové architektury. Oba areály by se tak logicky mohly propojit.