Ke koupi jsou různé ručně vyráběné ozdoby a šperky, povlečení či výrobky z dílny kováře. Pochopitelně ale nechybí ani řada stánků s občerstvením a dobrotami, od sladkých macronek přes langoše, klobásy, či palačinky až k lázeňským oplatkám. Napít se dá spousty druhů kávy, vína či místního piva. K mání je i zdejší likér s půvabným názvem Poděbradská samička.

Zdroj: Deník/ Miroslav S. Jilemnický

Zábava je nachystána také pro děti. V blízkosti mobilního pódia jsou pro nejmenší připraveny dva různé historické kolotoče, případně si mohou zkusit střelbu z kuše. Návštěvnosti pomáhá krásné jarní počasí, které se má o víkendu stát dokonce letním.

Zdroj: Deník/ Miroslav S. Jilemnický

V sobotu je v rámci doprovodného programu možné od 14.30 zavítat na varhanní koncert, případně pak od 16 hodin na procházku hřbitovem v Kluku s komentářem Ladislava Langra.

Nymburská nemocnice otevřela tři podkrovní apartmány pro novopečené maminky, které se stávají součástí porodnického oddělení.
Český unikát. Nymburská nemocnice otevřela tři porodnické apartmány

V neděli je připraven program přímo na pódiu na kolonádě. Nejprve od 14 hodin pohádka Mechuchelácké dobrodružství a od 15.30 zahraje staročeské písničky kapela Frajeři z galerky.