Na hlavní scéně, která je i letos umístěna na parkovišti pod zámkem se uskutečnil koncert Honzy Ponocného, který zahrál řadu písní z filmů Alice Nellis za obrazového doprovodu právě ze zmíněných filmů. „Spolupracuji s Alicí tuším od roku 2009 a od té doby tvořím i hudbu k většině jejich filmů,“ řekl z pódia muzikant, který je známý svými schopnostmi zahrát na jakýkoliv nástroj a používáním různých technologií, které na poslech tvoří z jeho projektu vícemístnou kapelu. Přitom Circus Ponorka je výhradně jeho jednočlenný projekt.

Ještě před samotným koncertem přivítal moderátor festivalu Miloš Pokorný na pódiu kromě obou protagonistů také starostu Romana Schulze a modelku Terezu Maxovou. Té se dostalo ocenění v podobě srdce za její charitativní činnost ve prospěch dětí z neúplných rodin.

close Honza Ponocný alias Circus Ponorka a režisérka Alice Nellis. Dva poděbradští rodáci otevřeli v pátek večer hlavní program letošního osmého ročníku festivalu filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady. info Zdroj: Deník/Miroslav S. Jilemnický zoom_in Honza Ponocný alias Circus Ponorka a režisérka Alice Nellis. Dva poděbradští rodáci otevřeli v pátek večer hlavní program letošního osmého ročníku festivalu filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady.

Z rukou ředitele festivalu Michala Dvořáka pak získal Honza Ponocný festivalovou cenu za přínos české filmové hudbě.

Po oficialitách začal samotný koncert, k němuž si Ponorka přizval jednak některé muzikanty, kteří s ním dlouhá léty hráli v doprovodné kapele Mekyho Žbirky. A jednak také hráče na smyčce.