Na poděbradském náměstí už dlouho nebylo tak živo, jako právě v pátek večer, kdy se na své oblíbence přišly podívat stovky, možná i tisícovka fanoušků. Nikoho asi nepřekvapí, že drtivou většinu tvořily dívky a ženy.

Zhruba čtvrt hodiny před devátou za teplého letního večera se na Jiřího náměstí rojily davy lidí. Z nich se pak utvořila dlouhá fronta vedoucí od vstupu na parkoviště, kde je hlavní festivalová stage a kde se koncert konal. Fronta se vlnila až k jezdecké soše krále Jiřího z Poděbrad.

Kolem deváté už bylo parkoviště zaplněno a jak slíbil z pódia ředitel festivalu Soundtrack Michal Dvořák, diváci zažili „něco, co předčilo všechna očekávání.“ Jelikož mají Tros Discotequos v repertoáru i skladby od skupiny Lucie, sám Dvořák se na chvíli ke kolegům připojil a v jedné skladbě pomáhal Maxiánovi na klávesy.

Tros Discotequos na festivalu Soundtrack Poděbrady. | Video: Deník/ Miroslav S. Jilemnický

Diváci se vrcholně bavili. Část fanynek netajila nadšení hlasitými výkřiky směrem k dobře naloženému triu na pódiu. Nesporné pěvecké kvality Vojty Dyka a schopnost hudební zkratky a improvizace celé trojice byly hlavními prvky při svérázných předělávkách známých hitů, přičemž muzikanti se nebáli zkombinovat do jednoho rytmu i několik původně velmi různorodých písní. V součtu s Dykovými sexy tanečky bylo o úspěchu vystoupení rozhodnuto hned na začátku. „Nikdy jsme nehráli před tolika lidmi. Moc si toho vážíme a děkujeme,“ pozdravil Vojta Dyk hned v úvodu vystoupení.

Původně měli muzikanti a herci vystoupit na festivalu už loni. Kvůli tomu, že Vojtěch Dyk náhle ztratil hlas, byl koncert o rok posunut. Dorazivší fanoušci se bavili s přídavky až do jedenácté večer.