„Tento festival jde trochu proti tepu naší doby. Slovo se totiž často stává doplňkem nebo výplní nějakého vizuálního sdělení. Poděbradské dny poezie se nechtějí divákům podbízet a jdou dlouhou řadu let svojí cestou. Ostatně podobný festival snad jinde neexistuje a jedná se o výjimečnou záležitost. Hodně sil a elánu do dalších let,“ popřál Kepka.

O hudební program se postaralo trio příčných fléten místní Základní umělecké školy Otakara Vondrovice. Poté herecká dvojice Jana Trojanová a Miroslav Dvořák nabídla verše českých klasiků.

Zahájení pokračovalo na lázeňské kolonádě. Přímo u venkovní panelové výstavy S poezií je život bohatější se opět představili studenti umělecké školy. Saxofonové kvarteto nabídlo několik známých melodií. Jejich vystoupení zpěvem skvěle doplnila slovenská herečka Lucia Vráblicová.

Třetí díl otevření festivalu se uskutečnil v Polabském muzeu, kde je nyní k vidění výstava mapující šedesátiletou historii poděbradských svátků poezie. Kromě toho se večer uskutečnil v Divadle Na Kovárně koncert kapely Nerez se slovenskou zpěvačkou Lucií Šoralovou.