Režisér Ladislav Langr pojal celé téma jako výzvu k zamyšlení, sdělení o chování a jednání lidí, kteří se dostanou do nečekaných a složitých situací. 

Hlavním posláním publicistického dramatu podle něj je uměleckými prostředky srozumitelně a působivě vyprávět příběh, informovat, zachycovat postoje, situace, vytvářet obrazy a přesvědčovat. „Ale nepřicházíme s psychologickou sondou. Především nabízíme katarzi v podobě svědectví o době, kterou jsme před časem všichni nedobrovolně zažili, a každého z nás tohle období také nějakým způsobem poznamenalo. Minimálně v trpkém poznání, že zdaleka už neplatí, že jsme pány přírody, jak si donedávna mnozí ještě skálopevně mysleli. Jsme jen její pouhou součástí,“ vysvětlil Langr.

Na jednoduše komponované scéně se objevilo dvanáct členů spolku. Hereckým výkonem přesvědčila Jana Langr v roli lékařky Nathalie Rieuxové, dále upoutal Martin Daněk v postavě novináře a David Skrbek nejen jako sebevrah. Herecké situace ještě doplňovaly informační videoprojekce. Podle ohlasu a dlouhého závěrečného potlesku lze soudit, že inscenace diváky zaujala.

Chystají se reprízy

První repríza je na programu ve čtvrtek 4. května. Ale ještě před tím zve soubor na druhou premiéru. V sobotu 25. března od 19.30 bude v Divadle Na Kovárně uvedena hořká komedie Petra Kolečka Zakázané uvolnění.