Vedle domácích diváků zaplnily řady divadla i zájemci z pražských rotary klubů, řada jich přijela z Hradce Králové a Pardubic.

„Letošní benefiční představení je vlastně jubilejní, koná se už patnáctý ročník. Vybrané finanční prostředky dosáhly v minulých letech hodnoty téměř půl milionu korun. Peníze jsme beze zbytku věnovali ve prospěch handicapovaných a nemocných dětí. A výtěžek dnešního představení činí třicet tisíc korun, všem moc děkujeme,“ řekl úvodem prezident Rotary klubu Poděbrady Jiří Voříšek.

Skvělé informace dále nabídli poděbradští studenti, kteří ve městě během adventu prodávali „vánoční svařák“. Celkový výnos z této aktivity dosáhl částky padesáti tisíc korun.

„V dnešní době se často mluví o globálním oteplování. Statistika z posledních let nelže, lze tedy říci, že se stoupající průměrnou prosincovou teplotou stoupá i zájem o nabízené svařené víno. Je zcela zřejmé, že Mašatův „svařák“ se nekupuje jen pro zahřátí těla, ale i pro zahřátí srdce,“ vysvětlila Daniela Vocásková s Karlem Palatou.

Ředitelka Speciální školy Poděbrady Pavlína Mladá poté převzala od organizátorů přímo na jevišti symbolický šek v hodnotě osmdesáti tisíc korun. „Samozřejmě, že máme velkou radost. Uvedený obnos využijeme na vybudování školní relaxační zóny,“ uvedla ředitelka.

Obě části samotného představení měly u diváků značný úspěch. Důkazem toho byl smích a častý potlesk, ten závěrečný byl dlouhý a nadšený. Nelze však zapomenout na přestávkové stylové občerstvení. Podle označení na stolech se jednalo přímo o „nebeskou manu“. A ta brzy zmizela beze zbytku.