Předtím, než se otevřely pekelné brány, se ještě stovky přítomných rodičů a dětí mohly podívat na vystoupení Tlapkové patroly. Především ti nejmenší byli zjevně nadšení a společně se svými dětskými hrdiny si zazpívali i zatančili. Ti starší se pak o kus dál honili ve sněhu, který během celé akce poměrně vydatně padal.

Hasiči samozřejmě nezapomněli ani na občerstvení pro všechny generace. V nabídce byla kromě tradičních teplých nápojů také polévka. U stánku s Andělskou poštou se pak připravovaly dobroty pro děti.

Zdroj: Deník/ Miroslav S. Jilemnický

Z minulých let byli místní zvyklí na příjezd čertů, andělů i Mikuláše na speciálně dekorovaném a nasvíceném hasičském voze. Letošní scénář byl jiný a po nástupu vyhlášených krampusáků začal „lov“ mezi dětskými hříšníky. Čerti ale u některých dětí ukazovali i přes svůj hrůzostrašný výraz dostatek pochopení a na požádání se s řadou z nich také fotili. Mezitím Mikuláš s anděly rozhazovali mezi děti sladkosti a vše zakončil krátký ohňostroj.

Letošní Hasičské peklo mělo tu správnou atmosféru i díky skutečně zimnímu počasí, kdy sněžilo a lehce mrzlo. Nikdo neodcházel domů nespokojený.