Tradiční akce, která zaplní sál nazdobenými stánky a usměvavými tvářemi, se letos konala nejméně po páté.

Co přinesla nového? „Od pouhého vystavování a ukázky řemesel jsme aktivity rozšířili o výtvarnou dílnu pro děti, kde je pro ně připravený program a rodiče si mohou vklidu prohlédnout výstavu,“ uvedla výstavu organizátorka Jitka Karbulková.

Děti letos vyráběly velikonoční přáníčka, papírová zvířátka nebo papírové stojánky na vajíčka. Děti lákal také koutek Polabského ekocentra, které dětem nabídlo navíc kontakt se zvířátky. „Během roku k nám mají zvířata vstup zakázán kvůli alegriím, ale dnes jsme povolili výjimku a pozvali jsme k nám králíčky, morčata i slepice,“ prozradila ředitelka DDM Symfonie Poděbrady Eva Píšová.

Zatím si nejen rodiče obešli šestnáct vystavovatelů. A nemuseli jen přihlížet, ale vyzkoušeli si uplést pomlázku, ozdobit perníčky, odrátovat vajíčko a všemožně se inspirovat pro domácí výzdobu.

„Kromě tradic a pestrých ozdob považuji za důležitou uvolněnou atmosféru, v níž si příchozí připomenou blížící se svátky a na chvíli se tady s námi zastaví v každodenním shonu,“ vysvětlila smysl výstavy a své přání ředitelka Píšová.