FEMAD začne ve čtvrtek 14. září v 19 hodin a v hlavním programu se představí osm souborů. Po slavnostním zahájení se na poděbradských prknech představí Divadlo Exil Pardubice s klasickou hrou A. P. Čechova Racek. Pro diváky je připravena lyrická fraška  o problematických vztazích mezi lidmi, žijících vedle sebe.

Páteční program nabídne v 11 hodin hru Kateřiny Volánkové Ne(chtěná útěcha) v provedení DS Diverzanti Brno. Autorka scénáře vycházela z dokumentů o ženských táborech zřizovaných velením japonských vojsk během druhé světové války, do kterých Japonci sváželi ženy, aby svými těly sloužily vojákům a důstojníkům.

V 16 hodin uvede DS Kroměříž inscenaci, kterou Pierre Palmade a Christophe Duthuron nazvali Na útěku. Soubor si na přehlídku připravil příběh dvou žen, které se vydávají na cestu za osobní svobodou. Páteční program uzavře ve 20 hodin Divadlo Duha Polná komedií Aldo Nicolaje Tři na lavičce. Jedná se o poeticky laděný příběh dvou osamělých mužů a jedné ženy.

V sobotu 16. září v 10 hodin přiveze pražské Divadelní duo Toť divadelní hříčku Ladislava Kardy a Ondřeje Zaise nazvanou Toť divadlo! A pražskou amatérskou scénu zastoupí další dva soubory. Nejprve v 15 hodin uvede Divadlo KoMa psychodrama Davida Auburna s titulem Důkaz. Potom večer od 19.30 nabídne Divadlo Ještě NE! generační výpověď Zuzany Ferenczové a Antona Medowitse nazvanou Solitaire.Sk/Cz.

Přehlídku zakončí v neděli 17. září v 10 hodin Studio Hamlet ze Železného Brodu. Na programu bude autorská hra Tomáše Vůjtka s titulem Spolu. Text skvěle kombinuje až encyklopedické a podrobné informace o dvou slavných českých herečkách Adině Mandlové a Lídě Baarové. Pro diváky je připraven skvěle vystavěný emotivní příběh nejen dvou zatracovaných i obdivovaných žen, ale také našeho národa. V 15 hodin je na programu slavnostní zakončení přehlídky.

MILAN ČEJKA