Při vernisáži v sobotu 5. srpna zde nejprve přivítal autorku ředitel galerie Vojtěch Odcházel a pogratuloval k jejímu letošnímu významnému životnímu jubileu.

„Máme možnost seznámení s tvorbou skvělé a uznávané výtvarnice velkého svérázu. Marie Blabolilová se stále drží svého projevu a nepodléhá chvilkovým módním trendům. Expozice nabízí několik grafik, které si můžeme vysvětlit jako ohlédnutí za její starší tvorbou. Převažují motivy z městské civilizace a přírody. A právě tyto motivy převažují i v její dnešní malířské práci. Na obrazech nechybí různá zátiší nebo nábytek, možná obyčejná témata, ale v tom je její dílo velmi kompaktní, nikdy neupadá do stereotypů nebo rutiny. Výtvarnice někdy využívá jako přirozený barevný podklad nevšední materiály, například různá vzorovaná linolea nebo laťky. Ve své tvorbě zůstává, jako v celém životě nezávislá, svobodná a autentická,“ vysvětlila úvodem kurátorka výstavy Lucie Šiklová.

Zahájení přilákalo do galerie několik desítek zájemců o výtvarné umění a záštitu nad výstavou převzal starosta města Poděbrady Roman Schulz. Výstava bude otevřena až do neděle 29. října.