„Nebojte se, ten rum, co je z toho cítit, je jen vůně,“ uklidňovali dorazivší motoristy a potěšili i domácí plackou.

Zpívalo se také v Libici nad Cidlinou. Tentokrát se oblíbená akce uskutečnila v zaplněném kostele místního sboru Českobratrské církve evangelické.

„Tradice nádherných českých koled je stále živá a je dobře, že se rozvíjí. Měli bychom však vnímat zpívané texty, mnohé z nich vybízejí k adventnímu zamyšlení. Važme si také toho, že můžeme vánoční svátky slavit v míru a svobodě, nemusí to být vždy samozřejmé,“ uvedla úvodem libická farářka Marta Zemánková.

Potom necelá stovka zpěváků všeho věku zapěla pět známých českých koled. Na varhany doprovázela Jana Férová a na housle Pavel Fér. Poslední tečkou za zpíváním byla slova libické starostky Ivety Myškové, která všem popřála krásné Vánoce a dobrý rok 2019. Díky obci a libické kulturní komisi byl k dispozici čaj a svařené víno. Podle příznivého ohlasu lze věřit, že se tato aktivita v obci v příštím roce opět zopakuje.

Kromě Kostelní Lhoty a Libice se zpívalo na dalších pěti místech Nymburska. Z měst se do akce zapojily Milovice a Městec Králové. Zájemci o příjemné setkání se zpěvem se ale potkali i v Činěvsi, Staré Lysé a Kostomlatech nad Labem.

Karel Roden jako Václav IV. ve filmu Jan Žižka
V nymburském bazénu točili velkofilm Jan Žižka