V podání souboru ze Sadské pod vedením režiséra Jana Pleskače se jednalo o klasickou komedii s prvky horroru, detektivní zápletkou a neotřelým anglickým humorem. Příběh zavedl diváky do ponurého sídla, které obývá velmi zvláštní rodinka. Každý člen tohoto společenství je trochu jinak pomatený a postupně zde dochází k záhadným vraždám. K těmto událostem přistupují tato individua se sobě vlastním náhledem. Konec příběhu pak přinese velice nečekané rozuzlení.

Realizace komedie se chopila mladá souborová generace s chutí, elánem a nadšením. Určitě se v inscenaci objevovaly některé problémy a nedostatky spojené hlavně s nezkušeností. Bude záležet na mladých hercích, jak se k nim postaví, mnohé se nechá zlepšit.

Festival pokračuje i o víkendu. Sobotní program nabídne hned tři inscenace. Nejprve v 10 hodin Divadelní spolek Zornice Maršovice sehraje komedii z Divokého západu nazvanou Tenkrát v Dallastownu. Potom v 16 hodin uvede Divadelní spolek Mrsťa Prsťa Dram /a tak/ ZUŠ Kouřim detektivku s titulem Na koho to slovo padne. Konečně v 19.30 nabídne Ochotnický spolek Blaník Načeradec romantickou klasickou hru G. B. Shawa Pygmalion.

V neděli 15. dubna v 10 hodin se na přehlídce představí Divadelní spolek Vojan Libice nad Cidlinou. Zejména děti se mohou těšit na Pohádky do hajan. V neděli od 14 hodin se koná slavnostní zakončení přehlídky s vyhlášením výsledků a předáním cen. Nejzajímavější inscenace se může následně objevit v programu národní přehlídky Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou.