Votvírák

Festival milovaný i zatracovaný pro šíři stylů, které představují vystupující umělci. I letos bude rozptyl hudebních žánrů obrovský. „Největší multižánrový festival v ČR přinese opět to nejlepší z české a slovenské rockové, popové a hiphopové hudební scény. Letos nově také house a tech house,“ slibují pořadatelé na svých stránkách.

Akce se letos uskuteční od čtvrtka 6. do neděle 9. června, tradičně na milovickém letišti.

Potvrzených interpretů jsou už desítky. Namátkou ti nejzajímavější: Kryštof, Divokej Bill, Mig 21, Michal David, Jaroslav Uhlíř, Pražský výběr, Pokáč, Sergei Barracuda, Petra Janů či Visací Zámek.

Vstupné je rozděleno do několika kategorií. Klasická vstupenka na celé čtyři dny vyjde na 1 650 korun. Kdo bude chtít užívat VIP stanové městečko a parkoviště, zaplatí 3 990 korun.

Festival Votvírák v sobotu 11. června 2022

Hrabalovo Kersko

Ještě před Votvírákem se uskuteční setkání příznivců Bohumila Hrabala v malebné lesní osadě Kersko. Hlavním festivalovým dnem bude sobota 18. května. V tomto případě nejde o klasický hudební festival, nicméně už nyní víme, že jedna ze zajímavých hudebnic svoji účast a vystoupení potvrdila. „Radůza zveřejnila na svých stránkách své vystoupení v Kersku 18. května. Těšíme se moc,“ uvedl pořadatel Bronislav Kuba na stránkách Lesního ateliéru Kuba, kde se jubilejní 25. ročník akce letos uskuteční. Během tohoto víkendu má být také slavnostně otevřena opravená chata Bohumila Hrabala a proslýchá se, že od příštího roku by se festival Hrabalovo Kersko mohl přestěhovat přímo na pozemky u chaty.

Hrabalovo Kersko

Soundtrack

Pořadatelé festivalu filmové hudby a multimédií Soundtrack v Poděbradech už odtajnili některé hvězdy, které příští léto dodají lesk prestižní akci. Zářivou hvězdou festivalu bude britská herečka a zpěvačka Natalia Tena. Filmoví fanoušci ji znají jako Nymfadoru Tonksovou z Harryho Pottera nebo z role Oshy ve Hře o trůny. Do Poděbrad přijede se svou kapelou Molotov Jukebox, s níž uzavře program páteční Soundtrack Party Night. Vzpomínat se bude také na hitmakera Karla Svobodu, přičemž na vzpomínkovém koncertu zazní melodie z filmů Tři oříšky pro Popelku, Noc na Karlštejně, seriálů Cirkus Humberto, Návštěvníci, Létající Čestmír a mnoho dalších. To vše v podání Komorní filharmonie Pardubice. Dalším z vrcholů pak má být show Ondřeje Brzobohatého s názvem Le Magnifique. Jak název napovídá, ve vlastní aranži zahraje melodie z francouzských filmů Zvíře, Četník a mimozemšťan, Angelika, Muž z Acapulca a dalších.

Na festival je možné zakoupit vstupenky na jednotlivé koncerty, či takzvaný Golden pass na všechny akce. Cena lístku na show Ondřeje Brzobohatého se pohybuje od 590 do 1 390 korun. Golden passy stojí od 2 990 do 3 990 korun. Ve variantě VIP zájemce zaplatí 9 400 korun.

Václav Neckář na poděbradském festivalu Soundtrack oslavil své životní jubileum

Barvy léta

Svůj termín a víceméně tradiční sestavu kapel zveřejnili také pořadatelé poděbradského festivalu konaného na louce u Jezera Barvy léta. Uskuteční se druhý prázdninový víkend, v pátek 12. a sobotu 13. července. Hlavními hvězdami budou Tři sestry, jejichž produkce celý festival pořádá. Kromě nich se příchozí mohou těšit na Vypsanou Fixu, Trautenberk, SPS, E!E či Totální nasazení.
Součástí programu před festivalem budou i běžecké závody, trasy budou určeny pro děti i dospělé. Dvoudenní lístek i se startovným v běhu vyjde nyní na 1 050 korun, klasická dvoudenní vstupenka jen na hudební festival stojí aktuálně 950 korun.

Barvy léta v Poděbradech