Ten během letošního léta přináší do nymburského kina Sokol sérii jedinečných divadelních představení zasazených do unikátních prostředí mimo tradiční jeviště. „V našem audiovizuálním prostředí zcela nový projekt, který během července, srpna a první poloviny září uvede šestici divadelních představení našich předních divadelních souborů v online přenosech. Diváci budou vše sledovat v reálném čase, případné nedokonalosti se proto stanou součástí prožitku,“ říká Lukáš Kadava z Nymburského kulturního centra a zároveň vedoucí kina Sokol.

Pro nymburské kino Sokol jsou online přenosy úplnou novinkou.

Prvním živě zachyceným představením je Kaleidoscope, cirkusová expedice za čirou radostí souboru Cirk La Putyka v sobotu 18. července od 21 hodin. Představení uprostřed opuštěné pouti, kterou Cirk La Putyka svou radostí z možnosti znovu hrát probudí k novému životu. Šílené skoky na obřím teeterboardu, skupinové taneční choreografie, závěsná akrobacie i lety na trampolíně.

Gag střídá trik a rytmická hudba smích, hypnotické obrazy kontrastují s letní party pod širým nebem. Tradiční se potkává s moderním, ostřílení putykáři se mísí s mladou cirkusovou krví. Celkem osm akrobatů, herců a tanečníků v představení probleskuje podobně jako barevné střípky v krasohledu. Co lze v kině díky živému přenosu zažít, popisuje režisér představení Maksim Komaro. „Jak název Kaleidoscope napovídá, v nové show se soustředíme spíše na krásu formy, dynamiku a kouzlo okamžiku, než že bychom filozofovali o nesmrtelnosti brouka.“

Dále se diváci mohou těšit 31. července od 21 hodin na představení Vzduchem od Losers Cirque Company. Tanečně - akrobatická podívaná na motivy knihy Richarda Bacha „Jonathan Livingston Racek”. Představení vzniklo na základě kostry příběhu o rackovi, který díky vášni pro let překonal své hranice, naučil se létat a tím inspiroval další racky v hejnu. „Tento přenos nabídneme v rámci Letního kina pod jasanem,“ doplnil Lukáš Kadava.

Na srpen jsou v přípravě představení Amerikánka v hlavních rolích s Terezou Ramba a Eliškou Křenkovou či inscenace Pérák – Na jméně nezáleží. Rozhodují činy! souboru Divadla Vosto5, která přináší překvapivý alternativní výklad našich dějin. „Také v srpnu bychom rádi alespoň jedno představení uvedli v rámci Letního kina pod jasanem,“ doplnil vedoucí kina Sokol.