Loď Tajemství je vlajkovým projektem Divadla bratří Formanů (DBF). Činnost lodi byla zahájena v rámci projektu Praha – Evropské hlavní město kultury v roce 2000. Od této doby DBF loď provozuje jako kulturní plavidlo, od května do září svým návštěvníkům nabízí bohatou škálu aktivit či posezení v lodním baru. Lodní scéna s elevací má kapacitu 150 diváků, kulturní program ale často obsadí celou palubu i podpalubí.

Divadelní loď Tajemství na řece Labi v Nymburce | Video: Deník/Miroslav S. Jilemnický

Nymburští mohou v úterý i ve středu od 18 hodin zajít na rodinné divadelní představení Aladin, které návštěvníky zavede do magického světa vyprávění příběhů Tisíce a jedné noci. Divadelní představení Aladin je určené pro celé rodiny. V případě dětí se doporučuje hranice od šesti let výše. Vypráví barvitý příběh chlapce Aladina, který se prolíná s vyprávěním o králi Šahriarovi a statečné a moudré Šeherezádě.

Po středečním vystoupení je připraven koncert francouzské kapely Retour d' Est. Podle dostupných videí určitě neprohloupí když přijdou ti, kdo mají rádi trochu divočejší balkánskou dechovku a její různé odnože.