Známého herce zpovídal Jiří Vaníček, kterého si pamětníci mohou vybavit jako moderátora předlistopadových Televizních novin. Vyprávění třikrát proložil zpěvák Jan Urban melodiemi z českých muzikálů.

Vetchý se při svém vyprávění netajil obdivem k silovým složkám, tedy k armádě či policii. „Když jsem policisty v devadesátých letech učil prát se, říkali mi, že lidi se dělí na vlky, ovce a hlídací psy. Já jsem i podle nich typický hlídací pes,“ vyznal se představitel řady filmových i pohádkových rolí. Hovořil i o přátelství s bývalým elitním kriminalistou Josefem Marešem nebo o tréninku a natáčení rozhovorů s nejlepším českým judistou posledních let Lukášem Krpálkem.

Herec Ondřej Vetchý v nymburském kině Sokol. | Video: Deník/ Miroslav S. Jilemnický

Došlo i na herecké vzpomínky, například při natáčení s krásnými kolegyněmi. V závěru pak odpovídal na dotazy diváků a řeč přišla i na současné aktivity herce v projektech pomoci Ukrajině.

„Dokud budou Ukrajinci chtít bojovat proti tomu, kdo je napadl, je naší povinností jim pomáhat,“ konstatoval Vetchý a zdůraznil, že jeho osobní nejvyšší hodnotou je svoboda.