Patroni soutěže, která má podpořit zajímavé rockové kapely v jejich stoupající kariéře, zpěvačka Bára Zemanová a zpěvák a bubeník Ladislav Spilka už si své místo na hudební scéně našli. Na závěr soutěžního večera 
v Dělnickém domě ocenili kapely, které třeba stále ještě hledají.

Letošní ročník Rocku Nymburk byl jiný už z hlediska organizace, ujalo se jej totiž místo Městského kulturního střediska Nymburk Občanské sdružení Duha kultury v čele s Petrem Popovským, který letos zasedl 
i v porotě. „Soutěž už má 
v Nymburce svou prestiž a tak jsme nechtěli nic měnit a dali s porotci dohromady tento šestnáctý, přelomový ročník, a vypadá to, že se to vyplatilo," řekl během večera jeden z mnohaletých porotců a organizátorů soutěže, sám hudebník, Lukáš Trejbal.

Letos poprvé probíhala měsíc před soutěžním večerem internetová anketa na webu rocknymburk.wz.cz Postav se za svou kapelu. Z deseti místních kapel vyhrál městecký Pištův sklep, který hudební fanoušky roztančil uprostřed soutěžních exhibicí.

Večerem provázel Honza Vávra, který vystoupil jednou s telefonním sluchátkem, jako pevnou linkou z mobilu, podruhé s mini bicí soustavou. Tu věnoval Láďovi Spilkovi po rozhovoru na pódiu. Báru Zemanovou v Nymburce doprovázel její kytarista a společně publiku věnovali jeden song.

Rockový večer odstartovala „babská hardrocková kapela 
z Ostravy" jak se rockerky včetně houslí uvedly. Do Nymburka vážily nejdelší cestu ze všech soutěžících a rozhovor s nimi najdete v zítřejším vydání. Roztančené a rozpogované publikum v sále před spaním rozproudila punková legenda N.V.Ú.

Výsledky:

POROTA:
1. BOA (crossover rock Praha)
2. Artmosphere (art pop-rock Lysá nad Labem)
3. Attack the Hero (post hardcore)

DIVÁCI:
BOA

Vítěznou kapelu si mohou fanoušci znovu vychutnat na letošním festivalu Votvírák v Milovicích.