Právě z ní četla autorka na setkání se svými čtenářkami úryvky a k této zatím poslední knize se její čtenářky ptaly.

Zda byla spisovatelka skutečně milenkou Václava Havla neprozradila ani na nymburské půdě. „To je tajné. Kniha ale vychází hodně ze skutečnosti, je hodně o mě. Mou zkušenost považuji, jako spisovatelka, za svůj jediný opravdový majetek a s ním přeci mohu nakládat, jak chci,” reagovala na dotazy 
z asi dvacetičlenného publika spisovatelka.

Mezi čtenými úryvky se 
o Tajné knize vyjádřila také jako o knize upíří, kterou vlastně napsala krví. Psala ji rok a knihu považuje za laskavou, na rozdíl od zvulgarizování kritiky.

Tajná kniha začíná zlomenou rukou a zlomeným srdcem. Do nymburské knihovny přijela Irena Obermanová se zlomenou nohou. „Máme od ní v knihovně všechny knihy, i tu poslední, a jako půjčovaného autora jsme ji pozvali na besedu a autorské čtení,” řekla 
k návštěvě literární osobnosti ředitelka Městské knihovny Nymburk Helena Liptáková, která prozradila, že si s knihovnicemi Tajnou knihu přečetly jako první.

Na Tajnou knihu Ireny Obermannové si může udělat názor každý čtenář sám. Spisovatelka v Nymburce působila jako žena, která napsala svůj životní příběh. To by prý udělal každý spisovatel. Podle ní se ukázalo, že někteří neumí přijmout veřejně vystupující milenku.

Změnila po této zkušenosti a knize názor na české muže? „Mám jich právě dost,” zasmála se po krátkém zamyšlení spisovatelka.