Na co se tedy návštěvníci mohou konkrétně těšit? K vidění budou lovecké, sportovní, mechanické, krátké i dekorativní zbraně a repliky, optika, noční vidění, termovize, nože, střelivo, potřeby pro rybářskou a mysliveckou turistiku, batohy, krosny, spací pytle, turistické oděvy a obuv, elektrická ekovozítka do lesa i na farmu, terénní automobily a mnoho dalšího.

Zajímavá bude určitě i expozice moderního včelařství. Téma včel a včelařství čím dál tím více rezonuje společností a přibývá začínajících včelařů, kteří na výstavě najdou veškeré pomůcky i poradenství odborníků. „Rád bych ale dodal, že na své si přijde i laická veřejnost, která ráda aktivně tráví volný čas v přírodě. Najde zde spoustu rad, tipů i těch nejkvalitnějších produktů pro svoje vybavení do přírody. Natura Viva znamená příroda živá, přijďte jí zažít s námi,“ zve ředitel výstaviště Ondřej Matouš.

Ani letos nebude chybět bohatý doprovodný program. Například unikátní výstava raritních trofejí daňka evropského, siky japonského a Dybovského, či přehlídka shozů. Zájemce o dané téma přiláká i beseda o zbraních a zbraňové směrnici EU, která je připravena na středu od 14 do 15 hodin. Na jiném fóru se bude probírat téma problematiky výskytu vlků v naší zemi, či lovecká kynologie. Z dalšího programu jmenujme Dětský svět a lesní pedagogiku, sokolníky, trubače, vábiče, loveckou lukostřelbu a mnoho dalších aktivit bude průběžně doplňovat celých pět dnů výstavy. Nejen pro děti budou určitě zajímavé i živé expozice z našich luk a hájů.

Natura Viva je jedinou každoroční odbornou výstavou tohoto typu v České republice, na níž se soustředí takřka všechny významné firmy podnikající v oborech myslivosti, rybářství, včelařství a potřeb pro pobyt v přírodě. Spolupořadatelské svazy, kterými jsou Českomoravská myslivecká jednota, Český rybářský svaz a Český svaz včelařů - připravily pro letošní výstavu opět reprezentativní expozice. „Jejich spoluúčast zároveň zaručuje vysokou úroveň a odbornost výstavy,“ doplnil Ondřej Matouš.