Redaktoři a vybraní muzikanti předají plakety v kategoriích Zpěvačka roku, Zpěvák roku, Skupina roku, Hudebník roku. Dvakrát se vydáme do Síně slávy a vyhodnotímetaké Hudební osobnost. Tou se pro rok 2009 stal vynikající zpěvák a muzikant Jan Ponocný alias Circus Ponorka. Odehraje tu i svůj koncert. „V Poděbradech jsem prožil nejdivočejší léta svého života. Měli jsme tu superskupinu Pančava,“ vzpomněl Ponocný.

V průběhu večera vystoupí Zpěvačka roku Lucie Procházková, skupina Triquetrum, Zdeněk Barták ml. a nymburský legendární kytarista Jiří Jarolím. „Těší mě zařazení do Síně slávy, mám velkou radost,“ řekl před časem Jarolím.

Během slavnostního udílení plaket zazní unikátní nahrávka tanečního orchestru Bohuslava Sedlatého z roku 1963. „Tehdy si čaje v Nároďáku nahrávali na kotoučový magnetofon Sonet Duo. Podařilo se mi převést na CD směs instrumentálek a píseň Země odkud přicházím v podání Stanislava Navrátila, žijícího člena slavného tanečňáku,“ nalákal k poslechu syn kapelníka Bohuslav Sedlatý ml.