Od konce minulého týdne fanoušci nominují své miláčky v anketě Muzikant Nymburska. Redakce rozšířila anketu o kategorii Hudebník roku. Uvede i muzikanty pamětníky do Síně slávy.

Jsou vás desítky, možná stovky. Rozdáváte radost tisícům. Proto přicházíme s myšlenkou, jak vám poděkovat. Jak o vás dát ještě více vědět.

O kom je řeč? O muzikantech.

O všech těch, kteří nám, zejména v pátečních a sobotních večerech, rozdávají radost. Hrají a zpívají na plesech, tanečních zábavách, koncertech.
Žijí mezi námi a my o nich víme mnohdy jen to, že hudba je jejich velkým koníčkem. Většinou celoživotním.

A tak Nymburský deník přichází s anketou, kde budeme společně se čtenáři Nymburského deníku a na webových stránkách www.nymbursky.denik.cz hledat nejoblíbenější interprety na Nymbursku. Je nám jasné, že nejlepšího zvolit nelze. Kdo totiž, a hlavně jak, rozhodne o tom, že někdo je v této branži nejlepší?

Ten, co má nejvyšší či snad nejhlubší hlas? Kdo dokáže hrát předlouhé party bez not? Kdo přiláká nejvíce lidí do sálu? Kdo má nejvíce přídavků?
Je to na vás, milí čtenáři.

Nehledáme toho nejlepšího. Hledáme nejoblíbenějšího. A o něm, či lépe řečeno o nich, rozhodnete právě vy v hlasování. Proto vás prosíme, abyste na adresu naší redakce jakýmkoliv způsobem zaslali své nominační tipy na hudebníky, které bychom měli zařadit a které bychom neměli opomenout.

Anketa není žánrově omezena, proto hledáme hudebníky ze všech hudebních žánrů.

Své tipy zasílejte prostřednictvím e-mailové pošty na adresu: lukas.trejbal@denik.cz, SMS na číslo 724 130 483, případně osobně do redakce Nymburského deníku (Nymburk, Bedřicha Smetany 55).

Své favority nominujte do kategorií Skupina roku, Zpěvák roku, Zpěvačka roku a Hudebník roku. V kategorii Skupina roku je podmínkou zařazení na anketní kupon, aby minimálně dva členové skupiny měli bydliště na Nymbursku.

Hudebník roku je na žádost mnohých z vás nově přidaná kategorie. Cílem kategorie ovšem není nominovat všechny muzikanty z jedné kapely. Do Hudebníka roku nominujte ty, kteří virtuozně ovládají svůj nástroj a jednoznačně v něm vynikají.

Nymburský deník také ocení muzikanty pamětníky. Redakce je uvede do Síně slávy. Vaše tipy očekáváme do 10. února. Následně už v pátek 12. února otiskneme první kupon v Nymburském deníku a zároveň bude zpřístupněno hlasování na internetové stránce: www.nymbursky. denik.cz.

Pravidla hlasování zveřejníme při otisknutí prvního kuponu a na webových stránkách Nymburského deníku.

Pro ilustraci, jak lidi v regionu zaujala anketa, přinášíme část dopisu Vlasty Štycha z Polabce.

„Jako svůj tip a návrh bych chtěl uvést jméno celoživotního muzikanta Jiřího Jarolíma z Boleslavské ulicev Nymburce, mého spolužáka ze studií na SPŠS v Mělníku v období 1966-1969, tj. současně v nejkrásnějším i nejtragičtějším období našeho života. Bylo nám téměř 20 let, Jirka náruživě sbíral LP Elvise Presleyho, poslouchal Laxik. Založil na průmce školní skupinu, ve které jsem já hudební analfabet také stafážoval s el. kytarou, kterou jsem koupil na dluh od místního zastavárníka. Ta nádherná chvíle ale neměla konce. Pokračovala v nymburském Cavern Clubu pod Nároďákem, kde každou sobotu a neděli v režii místního guru bigbeatu Mikiho Mejstříka probíhali přehrávky nymburských kapel, prokládané nejnovějšími hity DJ, co tenkrát frčely (Vojta Kladívko a další, které si již nepamatuji), jako např. Rolling Stones, Led Zeppelin, Duran Duran, Pink Floyd , The Jimi Hendrix Experience a dalších. Jirka Jarolím byl vždy frontman skupin, buď Painfool Hooks, a pak Erupce a nakonec Iras. Zůčastnil jsem se jako nosič aparatury a kamarád Jirky jejich výletů nejen na hlavní scénu Nároďáku, ale i na soutěž kapel v F-Music Clubu na Smíchově,“ píše Vlasta Štych.

K tomu netřeba nic dodávat, co říkáte?

Autoři: Lukáš Trejbal, Milena Jínová