„Kdo nebyl v Poděbradech, jako by nebyl."

Časté heslo objevující se na fórech harlejářů, jejichž dvě hlavní organizace pořádají už tuto sobotu tradiční spanilou jízdu. Hlavní trasa vede z Prahy do Poděbrad. Do lázeňského města však zamíří skupiny motorkářů z celé republiky. Na webových i facebookových stránkách jednotlivých poboček klubů už potvrdily účast stovky majitelů silných strojů.

Oficiální časový harmonogram však veřejně přístupný není. Z časů odjezdů jednotlivých skupin se však dá dovodit, že do Poděbrad by mohla hlavní kolona za doprovodu policie dorazit kolem poledne. Což potvrdil i šéf nymburského dopravního inspektorátu Josef Ulrich. „Z Prahy mají vyjet kolem jedenácté dopoledne, očekávaný příjezd do Poděbrad je kolem 12. hodiny," řekl Ulrich.

Kromě hlavní pražské trasy se chystá na příjezd i řada východočeských motorkářů Sraz mají například v Hrobicích na Pardubicku. „Odjez je v 9.30 hodin. Trasa klasika – Bohdaneč, Chlumec, v Odřepsech zastávka na benzinové pumpě (kouřová, wc), a pak již jen „útok" na Poděbrady. Projedeme náměstí a po několika pravotočivých zatáčkách najíždíme na kolonádu, kde zaparkujeme. Počkáme na příjezd pražských HD, prohlídneme stroje, dáme pokec s kamarády z celých Čech," píše se na jednom z motorkářských fór.

Pražští harlejáři žádají ostatní nepřihlášené účastníky, kteří se budou chtít do akce zapojit neoficiálně, aby se řadili na konec kolony a dodržovali pokyny policie. „I když se jedná o společnou akci, každý jede na vlastní nebezpečí," upozorňují organizátoři.

Při příjezdu kolony motocyklů do Poděbrad budou tradičně na několik desítek minut uzavřeny příjezdy do centra města od Prahy, od Nymburka i od Hradce Králové.

Po příjezdu na kolonádě bude probíhat vše, jak je už řadu let zvykem. Motocykly budou vystaveny po stranách a tisíce zájemců si je budou moci prohlédnout a třeba se u nich i vyfotit. Většina z nich pak plánuje odjezd z lázeňského města kolem 13. hodiny.

Někteří však zůstanou na večerní rockový koncert, který se chystá pro motorkáře 
v nedaleké Pískové Lhotě. Od 20 hodin začíná v místní hospodě U Sokola koncert kapel Roxor, Ty Krávo a Iron Rock.