Druhý maškarní ples Rodinného centra Milovice a A – Z divadla má své vítězné masky. Autentičtí Shrekovi prozradili, že vlastně nejsou v převleku. Jakoby vyskočila z filmového plátna, působila také Mrtvá nevěsta Tima Burtona.

Maškarní ples pro dospělé se v Milovicích dlouho nekonal a loni zjistili, že se místní 
i dospělí umí a chtějí bavit. 
A převlékat nebo dokonce převtělovat. Místní děti si maškarní užívají v sále kulturního domu dokonce dvakrát do roka a v sobotu večer se role obrátily. Rodiče nechali doma děti.

Maminky s těmi nejmenšími, které se v centru potkávají, si tento pestrý večer zatím musely nechat ujít. Také pro ně nabídneme fotografie maškar a hlasování o nejlepší 
z nich na webu nymbursky.denik.cz.

Spolupořadatel Rodinné centrum Milovice podle ředitelky Ludmily Šimkové žádné hlídání neorganizovalo. Rodiče si hlídání pro tentokrát zajistili sami, proto se také během večera mohli bavit s pracovnicemi centra, pokud je poznali. Ředitelský pár byl doslova čarodějný.

Mezi osmdesáti roztančenými maskami křepčili námořníci s piráty, indián se smečkou čertic, šlechta i návštěvníci ze středověku, víly, hadí žena, ale i čuník nebo mafiáni a galérka. Fešácký pár 
z pražského či milovického podsvětí se nakonec umístil jako třetí hlukem nejoceněnější model, druhá nejkrásnější byla mrtvá nevěsta a nejpřesvědčivějším a zaručeně nejzelenějším párem se stali Shrek a princezna Fiona.

Díky loňskému benefičnímu plesu rozšířilo centrum své prostory a mohlo pořídit například pec na keramiku a nabídnout také nové kroužky.