Úžasná zpráva pro všechny rockové a metalové fanoušky! Slavná americká skupina Metallica, spolu s ní další megahvězdy v oboru jako Megadeth, Slayer, Anthrax, Heaven & Hell nebo Alice in Chains totiž míří do středočeských Milovic.

Světový putovní festival Sonisphere se všemi zmíněnými akvizicemi by se měl 19. června zastavit v Milovicích na bývalém letišti Boží Dar. Stěhuje se tak z již zvoleného a plakátovaného letiště u Mimoně. Rakouská agentura C.A.R.P. Entertainment, která má na festival v letošním roce licenci, nahlásila změnu.

Milovickou zastávku projednávali na radnici milovičtí v pondělí. „Rada města souhlasí s konáním festivalu v Milovicích,“ potvrdila místostarostka Miroslava Dlouhá.

Zástupci rakouské agentury se podle Dlouhé zřejmě v Mimoni nedohodli na podmínkách nájmu. „Je to opravdu mimořádná událost. Komu se přihodí, že u něj zahraje slavná Metallica,“ vyslovila Dlouhá.

Všechny prodané vstupenky jsou v platnosti, termín 19. června platí, ke změně došlo pouze v místě konání.

Po Varšavě a Curychu budou Milovice třetí zastávkou světového festivalu Sonipshere. Vloni festival zavítal do šesti evropských zemí a jeho návštěvnost se pohybovala od 40 do 60 tisíc diváků.