Divadelní představení Aladin je určené pro celé rodiny. V případě dětí se doporučuje hranice od šesti let výše. Zve do světa příběhů Tisíce a jedné noci. Vypráví barvitý příběh chlapce Aladina, který se prolíná s vyprávěním o králi Šahriarovi a statečné a moudré Šeherezádě. V úterý i středu začíná v Nymburce vždy od 18 hodin a lístky jsou už nyní k dostání na webu lodtajemstvi.cz.

Loď Tajemství představuje Matěj Forman:

| Video: Youtube

Po středečním vystoupení je připraven koncert francouzské kapely Retour d' Est který potěší zejména ty, kdo mají rádi trochu divočejší balkánskou dechovku a její odnože. Skupina francouzských hudebníků z východu a západu donutí publikum skákat, otáčet se a klepat nohama, ať už chce nebo nechce. Divoký tanec doprovodí saxofony, bubny, akordeon a susafon.

Loď Tajemství je vlajkovým projektem Divadla bratří Formanů. Činnost lodi byla zahájena v rámci projektu Praha – Evropské hlavní město kultury v roce 2000. Od této doby bratři Formanové loď provozují jako kulturní plavidlo, od května do září svým návštěvníkům nabízí bohatou škálu aktivit či posezení v lodním baru.