Pátek 20. března

Karneval v duchu 30. let chystají v Poděbradech

Poděbrady/ Do třicátých let se mohou alespoň na chvíli přenést návštěvníci karnevalu, který pořádá hotel Golfi v Poděbradech v pátek 20. března. Začínat se bude hudbou ze starých českých filmů s Oldřichem Novým, Adinou Mandlovou, Věrou Ferbasovou a dalšími osobnostmi české kinematografie v podání klavíristky a zpěvačky ze třicátých let. Vhodný oděv je podmínkou a tak ti, co přemýšlí o návštěvě netradičního karnevalu, mohou vyrazit k prarodičům a inspirovat se v jejich skříni. Dámám organizátoři doporučují šaty ve stylu 30. let, čelenku s peřím, nápadné korále a kabelku a boa. Pánům pak tmavý oblek, motýlka, cylindr a společenskou šálu. Karneval v duchu 30. let se koná v hotelu Golfi v Poděbradech. Začátek je v 19 hodin.

Sobota 21. března

V Lesním ateliéru Kuba v Kersku se budou drátovat kraslice

Kersko/ Návštěvníci Lesního ateliéru Kuba v Kersku se v sobotu 21. března od 10 do 16 hodin těšili na ukázku vázání mašlovaček a draní peří. To se však ze zdravotních důvodů neuskuteční. Na programu bude drátování kraslic, které zájemce naučí Jiřina Richterová.

Přednáška o Darwinovi v Poděbradech

V roce dvoustého výročí narození Charlese Darwina si stále mnoho lidí včetně odborníků klade otázky nad věrohodností Darwinovy evoluční teorie o původu života a živočišných druhů na naší planetě. K této diskuzi chtějí přispět také tři přednáškové večery „Otazníky nad původem života, aneb Co jsme ve škole nebrali“, které pořádá poděbradský Sbor Církve adventistů sedmého dne. První z nich „Darwinovy tragické omyly“ proběhne již tuto sobotu 21. března od 17 hodin v prostorách adventistického sboru v Poděbradech, ulice Na Kopečku 405.

U Tanečnice v sobotu zazní rock

Nymburk/ Trojice regionálních punk rockových kapel TmZtM, So a Qwil vystoupí v sobotu 21. března v kavárně U Tanečnice. Koncert začíná ve 20 hodin.

V Poděbradech přivítají jaro

Poděbrady/ První jarní den přivítá v sobotu 21. března pěvecký sbor Bejatky z partnerského města Štítina. Vítání jara proběhne od 14 hodin u Eliščina pramene na Kolonádě, v případě nepřízně počasí v divadle Na Kovárně. Od 19.30 hodin se pak lidé mohou těšit na veselohru Otylka v podání divadelního souboru Štítina.

Sobotní pohádka v Hálku

Nymburk/ Nejen děti mohou v sobotu 21. března vyrazit na pohádku O Balynce, dobrém štěněti. Pohádka bude k vidění v Hálkově divadle od 14.30 hodin.

V Milovicích se budou skládat hlavolamy. Koná se i dětský karneval

Milovice/ Víceúčelové kulturní zařízení Milovice zve všechny dětské i dospělé milovníky hlavolamů a společenských her na Deskohraní, které se koná v sobotu 21. března od 10 do 18 hodin v malém sále Kulturního domu Milovice. Zájemci si budou moci vyzkoušet spoustu známých i neznámých společenských her a hlavolamů. V sále kulturního domu se ve stejný den koná také dětský karneval. A to od 15 hodin v sále Kulturního domu, ul. 5. května, Milovice. Pro děti jsou připraveny soutěže, hudba, tanec, tombola pro masky, vystoupení malých milovických mažoretek, klauniáda pana Ladislava Kaisera. Moderovat a s dětmi skotačit bude pan Luboš Votroubek.

Neděle 22. března

Do Sadské mohou lidé vyrazit na představení Ježibaby z Babína

Sadská/ Divadelní spolek Jiří Poděbrady bude v neděli 22. března hrát v sadském kině. Pohádka Ježibaby z Babína začíná v 15 hodin.

Velikonoce v přerovském skanzenu

Přerov nad Labem/ Velikonoční pečení se studentkami SOŠ hotelové v Poděbradech a zdobení perníčků s Danou Holmanovou bude na programu v neděli ve skanzenu v Přerově nad Labem. Lidé mohou na ukázky lidových řemesel vyrazit od 10 do 16 hodin.