Středa 25. března

Žáci koncertují Na Kovárně

Poděbrady/ V divadle Na Kovárně budou ve středu 25. března od 18 hodin koncertovat žáci Základní umělecké školy.

Kinoklub Luft v Lysé nabídne ve středu pohádku o Balynce

Lysá nad Labem/ O Balynce, dobrém štěněti a třídě nízkých kamarádů. Tak se jmenuje hudební pohádka, kterou ve středu od 10 hodin mohou děti navštívit v kinoklubu Luft. Pohádku do Lysé přiveze karlovarské hudební divadlo.

Americký kytarista a zpěvák Adam Bomb vystoupí v Poděbradech

Poděbrady/ Hned dvakrát vystoupí americký kytarista a zpěvák Adam Bomb tento týden v poděbradských klubech. Poprvé akusticky ve středu od 20.30 hodin v klubu Xanadu na Jiřího náměstí. Ve trojici zahraje akusticky své rockové fláky. Má z čeho vybírat, dosud totiž vydal 12 alb. V rockové parádě to rozpálí s kapelou i v pátek při slavnostním otevření klubu Bikers Rock Club v Paroubkově ulici. Kromě kapely Adama Bomba zahrají ještě Krleš a další americká parta Bad Bones.

Čtvrtek 26. března

Loupežník v Hálkově divadle

Nymburk/ Na komedii Loupežník v podání Hálkova městského divadla Nymburk mohou lidé vyrazit ve čtvrtek 26. března od 19.30 hodin. Představení bude k vidění v Hálkově divadle.

Pátek 27. března

Loučeňská škola pořádá ples

Loučeň/ Základní škola a mateřská škola Loučeň pořádá v pátek 27. března od 19 hodin v Kulturním domě v Loučeni tradiční školní ples. K tanci a poslechu hraje skupina Ego Retro Music. Dále vystoupí seskupení Heardt Breakers, profesionální taneční pár a žáci ZŠ. Samozřejmostí je bohatá tombola.

Vyprávění o Madagascaru

Nymburk/ Madagascar – sedmý kontinent. To bude tématem povídání s Járou Šťastným. Lidé mohou na besedu s promítáním vyrazit v pátek 27. března od 19 hodin do komunitního, volnočasového a vzdělávacího centra skautského střediska Krahujec v Tyršově ulici.

V lyském Luftu se v pátek zavlníte v rytmu drum „n“ bass

Lysá nad Labem/ V pátek se v lyském kinoklubu Luft na Husově náměstí představí dýdžejové. Speciálním hostem je Djka Katcha. Houpat se můžete v rytmu drum „n“ bass nebo jungle. Za gramcema i před nimi se objeví například i Ocze/Voce, Seyhello, či Crash.

Nový rockový klub v Poděbradech otevře Američan Adam Bomb!

Poděbrady/ Bikers Rock Club. Tak se jmenuje nový rockový klub v poděbradské Paroubkově ulici. V rockové parádě to tady v pátek od 20.30 hodin rozpálí americký zpěvák a kytarista Adam Bomb s kapelou při slavnostním otevření klubu. Kromě kapely Adama Bomba zahrají ještě Krleš a další americká parta Bad Bones. Dramaturgii klubu má na starosti rockový nadšenec Zdeněk Mates Stejskal. Ten postavil program zatím do konce května. „Lidi bych pozval na lahůldky typu Texas Terri, to je rocková lady z Ameriky, něco jako Adam Bomb v sukních. Ta vystoupí v klubu 15. května,“ řekl Stejskal. Poslední květnový pátek se v Bikers klubu ukáže kytarista švédských Europe Kee Marcello s kapelou. Jinak tu zahrají například skupiny Debustrol, Pumpa, Špejbl´s Helprs, nebo Morčata na útěku.

Sobota 28. a neděle 29. března

Den s vystřihovánkou v Kersku

Kersko/ Kornélie Němečková návštěvníky Lesního ateliéru Kuba v Kersku v sobotu 28. března naučí, jak netradičně vyrobit kraslici. Vyfouknuté vajíčko a nůžtičky si lidé musí přinést.

Benefiční ples v záři filmového plátna v sobotu v Sadské

Sadská/ V pořadí již čtvrtý benefiční ples pořádá v sobotu 28. března rodinné centrum Život je hra. Chystaný ples nese název V záři stříbrného plátna. Příchozí se mohou těšit na jedinečnou tanečně-filmovou událost roku. A nejen to. Historicky poprvé se totiž budou v Sadské předávat filmové ceny Sadskar 2009. Soutěžit se bude o nejlepší ženský filmový počin a nejlepší mužský filmový počin. Zakoupením vtupenky na ples i lístku do tomboly lidé přispějí rehabilitačně sportovnímu centru pro tělesně postižené Rehafit. Rehabilitačnímu centru organizátoři plesu věnují 30 korun z každé prodané vstupenky a navíc 10 procent z celkového výtěžku tomboly půjde na nákup pomůcek na cvičení dle výběru do tohoto centra. Ples se koná v sokolovně a začátek je v 19.30 hodin. K tanci a poslechu bude hrát kapela Format, ale i Quartet Vítka Andršta, který pomůže navodit věrohodnou atmosféru stříbrného plátna svým jazzem, swingem či latinou. Na programu bude boogie woogie v podání profesionálního mistra České republiky právě v tomto tanci a v akrobatickém rokenrolu Jiřího Dutku s partnerkou Michaelou Krejčí. Příchozí čeká vystoupení swingu taneční skupiny Zig Zag Tap & Swing pod vedením Zdenka Piseckého a díky animačním programům si zájemci vyzkouší téměř zapomenuté tance.

Červený kříž pořádá karneval

Mcely/ Místní skupina Českého Červeného kříže pořádá v sobotu 28. března v pohostinství Mcelská hospoda maškarní pro děti i dospělé. Dětský karneval načíná ve 13.30 hodin. Maškarní ples pro dospělé ve 20 hodin. Chybět nebude tombola. K tanci a poslechu zahraje skupina Proč ne.

Šípková Růženka v Hálku

Nymburk/ V sobotu 28. března bude v Hálkově divadle k vidění pohádka Šípková Růženka. Představení nejen pro děti začíná ve 14.30 hodin.

Maškarní bál v Čelákovicích

Čelákovice/ Na maškarní bál do kulturního domu v Čelákovicích mohou zájemci vyrazit v sobotu 28. března. Začátek je ve 20 hodin. Chybět nebude netradiční tombola nebo soutěž o nejhezčí masku. Hrát budou Dekameron Band a Evergreen kvartet. O den později, v neděli 29. března, mohou na karneval vyrazit děti. Na programu bude od 15.30 hodin tanec, soutěže nebo diskotéka.

Skupina Aréna vystoupí v Křinci

Křinec/ V sobotu 28. března od 21 hodin se koná v křinecké sokolovně taneční zábava. Vystoupí zde legendární skupina Aréna a jako předkapela Grafit.

Rock Nymburk startuje v sobotu. Jako host se ukáže Imodium

Nymburk/ Již 12. ročník vyhledávací soutěže Rock Nymburk odstartuje v sobotu od 19 hodin v místním kulturním domě. Ve své nejlepší formě se představí 6 vybraných kapel. Těmi jsou Nohow, Five O´ Clock Tea, Black Hill, Sillage, CZ a Sníh na schodišti. Jako host večera vystoupí broumovská naděje Imodium. Vítězná kapela se představí na obřím festivalu Votvírák v Milovicích.

Velikonoční meditace v Nymburce

Nymburk/ V Husově sboru Církve československé husitské se v neděli 29. března koná velikonoční meditace slovem, tichem a hudbou. Recitace se ujmou duchovní nymburských církví, hudba: Věra Rousková, varhany: Ivana Kořínková. Začátek je v 17 hodin.

Ve skanzenu se budou plést pomlázky

Přerov nad Labem/ I tuto neděli se návštěvníci přerovského skanzenu mohou těšit na doprovodný program, který se v areálu muzea lidových umění koná v rámci výstavy Jaro na vsi. V neděli 29. března bude na programu pletení pomlázek ze zeleného proutí, výroba velikonočního vajíčka z pedigu, ukázka paličkované krajky a výroba jednoduchého vyšívaného příníčka. Chybět nebude ani dílnička pro děti. Program se koná od 10 do 16 hodin.

O zkamenělinách v Poděbradech

Poděbrady/ Již druhou přednášku z cyklu Otazníky nad původem života tentokrát na téma Světová katastrofa a řeč zkamenělin pořádá v sobotu 28. března od 17 hodin poděbradský Sbor Církve adventistů. Jednotlivé večery jsou zaměřeny na překvapivá a přitom často přehlížená fakta, která nastolují nové otázky ohledně původu člověka a života na planetě Zemi. Přednášejícím bude opět Pavel Kábrt, muž, který se otázkami kolem původu života i člověka zabývá již přes 40 let.